Consilier Vanzari Magazin TELEKOM

Salar net
400 - 500 EURO / luna

Candidatul ideal

Candidatul ideal trebuie:
-sa fie o persoana serioasa, responsabila, onesta
-sa abordeze cu deschidere si intelegere clientii
-sa detina cunostinte minime de calculator, sa fie pasionat de tehnologie si de o cariera in vanzari
-sa detina abilitati de comunicare dezvoltate, dinamism, rezistenta la stres
-experienta in vanzari de minim 1 an constituie un avantaj

Descrierea jobului

-sa promoveze si sa vanda produsele/serviciile oferite de companie prin reteaua de magazine, catre clienti, respectand politicile si standardele companiei
-sa consilieze clientul si sa ii ofere solutia potrivita nevoilor sale
-sa aiba atitudine pozitiva, deschisa si orientata spre client pentru a obtine obiectivele vanzarii
-sa transmita clientilor incredere in calitatea produselor si serviciilor companiei
-sa respecte procedurile de organizare si tehnicile de vanzare ale companiei
-sa urmareasca obiectivele lunare si sa lucreze in echipa
-sa factureze, sa incaseze si inregistreze platile in sistemele interne, cu scopul de a contribui la buna functionare a activitatii de casierie
-sa utilizeze casa de marcat si sa lucreze cu banii
Beneficii:
Venituri in functie de performanta ta (salariu fix si comision motivant), completat de un pachet de beneficii flexibil si atractiv(tichete de masa, tichete cadou, abonament servicii medicale)
• Traininguri pentru produse si servicii Telekom si de relationare cu clientii
• Dezvoltarea abilitatilor si competentelor personale care te vor ajuta in cariera ta viitoare

Compania, PARTENER TELEKOM din anul 2007, detine magazine retail in BUCURESTI, ILFOV, PRAHOVA pentru segmentul rezidential si are planuri de extindere in zona de sud a tarii