Consilier Vanzari

Responsabilitati:
- Furnizarea de informatii complete asupra produselor si serviciilor;
- Consilierea clientilor privind alegerea variantei optime de mobilier;
- Oferirea celor mai bune solutii tehnice si estetice pentru configurarea mobilierului, accesoriilor si electrocasnicelor;
- Participare activa privind identificarea asteptarilor clientilor, precum si gasirea solutiilor de imbunatatire a gradului de satisfactie a acestora;
- Realizarea unei situatii clare si corecte a situatiei clientilor consiliati;
- Intocmirea documentelor necesare finalizarii vanzarii si livrarii produselor;
- Cunoasterea produselor comercializate, a conditiilor de acceptare si de lansare a comenzilor, a conditiilor de plata si livrare;
- Respectarea procedurilor interne de lucru;
- Participarea activa la realizarea obiectivului de vanzari al magazinului.

Cerinte:
- Atitudine pozitiva, entuziasm, orientare spre rezultat;
- Initiativa, perseverenta, simtul detaliului;
- Cunostinte utilizare PC nivel mediu;
- Abilitati de comunicare si putere de convingere;
- Flexibilitate si deschidere la sugestii;
- Capacitate de a lucra in echipa.

Beneficii:
• Posibilitatea de a lucra intr-o companie de prestigiu, reprezentativa in domeniul productiei de mobila din Romania;
• Posibilitatea de a lucra intr-o echipa tanara si foarte bine pregatita caracterizata prin entuziasm si initiativa;
• Pachet salarial format din: salariu motivant si bonusuri de performanta;
• Dezvoltare profesionala prin cursuri de specialitate.

Producatorul de mobila Lemet Campina - unul dintre cei mai importanti producatori de mobila din Romania, ce detine tehnologii de fabricare de ultima generatie – este dezvoltatorul retelei de magazine Lem's, cea mai extinsa retea de magazine specializate in vanzarea de mobila de calitate superioara.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la SC DANBIMALV SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la SC DANBIMALV SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are SC DANBIMALV SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?