Consilier vanzari/ Vanzatoare - Cador Home

Candidatul ideal:

In universul Cador Home este extrem de important sa indeplinim urmatoarele cerinte, pentru a fi intotdeauna la nivelul clientilor nostrii.

De aceea cautam o persoana care sa detina urmatoarele calitati:
- Sociabil, pentru că în magazin vor fi multe persoane, cu firi diferite;
- Zâmbitor şi întotdeauna pozitiv;
- Un vanzator puternic, încrezător în fiecare cuvânt pe care îl rosteşte;
- Dispus sa dezvolete tehnici de vanzare si cunostinte de promovare a produselor;
- Un bun ascultător; fiecare casă are propria poveste, iar poveştile merită savurate şi înţelese;
- Ambiţios, în sensul atingerii obiectivelor şi mai mult de atât;.
- Constituie un avantaj experienta in vanzari, in special in domeniul decoratiunilor interioare sau in domenii conexe;

Descrierea jobului

Fiecare zi este diferită de celelalte, îndeosebi în interacţiunea cu oamenii
Activitatea presupune cunoaşterea şi lucrul cu multe persoane diferite.
Candidatul perfect pentru acest post trebuie să fie amabil şi  interesat de comunicarea cu clientii, capabil sa dezvolte discutii si sugestii fata de acestia in vederea atingerii scopului- vanzarea! Munca de detaliu este un element principal al acestui job . Această parte a activităţii se va concentra adesea pe relaţionarea cu ceilalţi.

Dacă tu vei face parte din echipa noastră, trebuie să ştii că vei avea următoarele atribuţiuni:

- Întâmpinarea clienţilor;
- Gestionarea clienţilor şi a vânzărilor;
- Asigurarea protocolului în magazin

- Ofertare produse comercializate;
- Să depăşească cu tact obiecţiile şi atitudinea ostilă
- Să vândă produse exclusiviste de calitate superioara.

Ce îţi vom oferi:
- Salariu fix + comision din vanzari
- Bonusuri de performanţă;
- Atmosfera de lucru plăcută;
- Seriozitate (vei primi salariul şi bonusurile fără întârziere)

Descrierea companiei

Cador home este unul dintre cele mai mari lanturi de magazine din Romania care comercializeaza portelan, tacamuri, produse din cristal, icoane si articole pentru casa. De la un mic magazin in Ploiesti, pe parcursul celor peste 20 de ani de experienta, compania si-a extins prezenta in intreaga tara.

Obiectivul principal al companiei noastre este ca fiecare client care trece pragul unui magazin Cador home sa aiba parte de o experienta unica, pe parcursul careia sa identifice si sa achizitioneze produsele potrivite nevoilor lui.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la CADOR HOME pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la CADOR HOME pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are CADOR HOME locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?