Confidential

Consultant asigurari

  • Confidential

Cautam un consultant de asigurari prietenos si energic, care sa ajute clientii sa isi clarifice nevoile si sa aleaga produsele financiare potrivite pentru a le indeplini. Candidatul ideal este o persoana comunicativa, empatica si care isi doreste sa creeze relatii pe termen lung. Daca esti ambitios, perseverent si pui intotdeauna clientul pe primul loc, te asteptam in echipa noastra.

Responsabilitati:

  • identifici clientii potentiali (B2C sau B2B) si iei legatura cu ei;
  • intelegi nevoile financiare ale clientilor si ii ajuti sa isi faca un plan pentru a le indeplini;
  • negociezi cu clientii si gasesti impreuna cu acestia solutiile potrivite;
  • devii partener de incredere pentru clientii, empatizand si creand o relatie cu acestia;
  • esti la curent si piata financiara/de asigurari si serviciile noastre, astfel ca tii clientii mereu informati.

Cerinte:

  • 1-3 ani de experienta pe o pozitie similara;
  • comunici bine si iti place sa vorbesti cu ceilalti;
  • esti disciplinat si perseverent, nu te lasi pana nu iti indeplinesti obiectivul;
  • pui intotdeauna clientul pe primul plan;
  • este important pentru tine sa livrezi calitate;
  • esti persuasiv, stii sa-i convingi pe ceilalti.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Confidential pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Confidential pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Confidential locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?