Consultant Impozite si Taxe Senior

Te consideri o persoana cu initiativa care se adapteaza usor unui mediu dinamic si nevoilor de business?

Cautam o colega sau un nou coleg care sa ni se alature in misiunea de a construi un nou model de business modern, pentru rolul de Consultant Impozite si Taxe Senior in echipa Financiar.

Principalele tale responsabilitati:

  • Participarea la activitatile de audit si control din partea autoritatilor, furnizand informatiile si documentele necesare;
  • Coordonarea pregatirii dosarelor preturilor de transfer aferente tranzactiilor cu partile afiliate pentru entitatile din grupul Carrefour Romania;
  • Documentarea serviciilor prestate de catre entitatile afiliate;
  • Verificarea calculelor de impozit pe profit pentru entitatile din grupul Carrefour Romania;
  • Consultanta pentru clientii interni referitor la impactul fiscal in zona de impozit pe profit si impozit pe veniturile otbtinute de nerezidenti pentru proiectele si tranzactiile desfasurate de catre entitatile din grupul Carrefour Romania;
  • Crearea si urmarirea permanenta a procedurilor de impozite si taxe, cu scopul de a te asigura ca sunt corect implementate.

Profilul pe care il cautam:

  • Studii superioare absolvite cu specializare Financiar – Contabilitate;
  • Cunostinte de taxe si impozite;
  • Cunostinte de operare MS Office (Excel) – nivel mediu/ avansat;
  • Bune capacitati de analiza si sinteza;
  • Spirit de echipa, bune abilitati de comunicare si organizare.

*Daca profilul tau se potriveste rolurilor disponibile din Lumea Carrefour vei fi contactat telefonic pentru a face parte din procesul nostru de selectie.

Ceea ce oferim

Lumea Carrefour este despre oameni, de aceea am creat un mix de beneficii care sa incurajeze cresterea si dezvoltarea ta, atat profesional, cat si personal. Echipa noastra te va ajuta sa te integrezi cu usurinta prin facilitarea unui mediu de lucru placut, incluziv, cu fundamente de egalitate si diversitate.

Ne-am luat angajamentul de a asigura siguranta si sanatatea angajatilor si clientilor nostri, si respectam recomandarile de distantare sociala, precum si alte protocoale adaptate normelor impuse de catre autoritati, atat in magazine, cat si la sediul central.

Carrefour Romania va prelucra datele tale cu caracter personal pentru desfasurarea procesului de recrutare, in baza consimtamantului tau acordat prin trimiterea candidaturii.

Mai multe detalii referitoare la modul in care vor fi prelucrate datele tale poti gasi consultand nota de informare extinsa disponibila aici: https://carrefour.ro/corporate/cariere/privacy-policy

La Carrefour încurajăm persoanele cu dizabilități, pe cei care provin din minoritățile etnice sau aflate în dificultate și/sau din grupuri defavorizate care doresc un loc de muncă, să se dezvolte profesional, să obțină competente și să se bucure de aceleași oportunități ca și alții! Punem preț pe egalitatea de șanse și incluziune și susținem diversitatea în echipele noastre, dincolo de gen, vârstă, etnie, religie, abilități, experiență. În prezent peste 70% dintre angajații noștri sunt femei, pe care le susținem prin diferite inițiative în ceea ce privește dezvoltarea lor profesională, atât prin programe de mentoring, cât și prin planuri individuale.

Si tu poți face parte din echipa noastra!

Aplica si vino in echipa Carrefour!

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Carrefour România pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Carrefour România pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Carrefour România locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?