Confidential

Consultant IT - VIF

  • Confidential

Cautam un nou coleg/colega care sa se alature echipei de solutii “Business development” pentru rolul de Consultant IT – solutii de trasabilitate (VIF).

Responsabilitati

  • Realizeaza, impreuna cu clientul, analiza cerintelor de functionale si redacteaza documentulul de analiza;
  • Intocmeste specificatiile de dezvoltare pentru adaptarea solutiei conform cerintelor clientului;
  • Testaza solutiile oferite clientilor și aplicatia;
  • Realizeaza traning-ul utilizatorilor pe solutia implementata;
  • Instaleaza, configureaza si pregateste sistemul pentru go-live;
  • Configureaza rapoartele specifice conform cerintelor clientului;
  • Se documenteaza si informeaza clientii privind noutatile aparute in solutia informatica;
  • Descrie procese de lucru legat de aplicațiile comercializate sau interne ale firmei;
  • Intocmeste documentație legat de modul de operare a aplicațiilor specifice unui client sau in general;
  • Realizeaza prezentari ale aplicatiilor catre clientii existenti sau potentiali;
  • Mentine o buna relatie cu clientul pe toata durata proiectului si ulterior;
  • Ofera suport telefonic sau on-line (suport remote) clienților noștri pentru aplicatiile comercializate;
  • Gestioneaza eficient activitatile proprii si realizeaza periodic rapoartele de activitate

Cerinte

  • Experienta in implementarea si/sau dezvoltarea aplicatiilor informatice de minim 2 ani
  • Minim 2 ani experienta in suport IT – software/ hardware
  • MS Office – nivel mediu-avansat
  • Absolvent al unei facultati tehnice/profil real
  • Cunostinte avansate de limba engleza, scris-vorbit; limba franceza – constituie un avantaj
  • Cunostinte minime de SQL Server
  • Experienta in gestionarea de proiecte medii de implementare;
  • Experienta de lucru/interactiune directa cu clientii;
  • Disponibilitate la deplasari
  • Intelegere procese de business din cadrul organizatiilor
  • Aptitudini pentru concepere documente, documentatii, proceduri
  • Capacitate de lucru cu mai multe proiecte simultan

Beneficii

  • Laptop, telefon mobil de serviciu
  • Tichete de masa
  • Abonament clinica medicala private
  • Abonament 7card
  • Zi libera de ziua de nastere

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Confidential pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Confidential pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Confidential locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?