Consultant relații clienții în limba Germană

Candidatul ideal

* Min. 2 ani experiență în administrarea unui portofoliu de clienți sau operator call-center;

* Cunoașterea limbilor germane și engleze la nivel avansat (scris și verbal);

* Studii superioare;

* Excelente abilități de operare PC;

* Interese sau pasiuni în trendurile de web și social media;

* Excelente abilități de comunicare și relaționare, atitudine orientată către client;

* Entuziasm, capacitate de organizare și cooperare;

* Capacitate analitică și atenție la detalii;

* Abilități de negociere;

* Cunoștințe în domeniul marketing și IT reprezintă un avantaj.

Descrierea jobului

* Administrează portofoliul de clienți;

* Preia solicitările primite de la clienți;

* Creează oferte și participă la negocierile cu clienții;

* Identifică corect nevoile clientului și îi oferă suportul necesar;

* Înregistrează complet și corect informațiile obținute în urma apelurilor;

* Promovează și vinde serviciile oferite de companie;

* Comunică cu echipa de dezvoltatori software;

* Întocmește diverse informări și rapoarte/ prezentări;

BENEFICII OFERITE :

* Training de specialitate pentru a învăța tot ce trebuie să știi pentru a-ți îndeplini cu succes sarcinile de lucru;

* Salariu motivant (în funcţie de cunoştinţe şi experienţă);

* Proiecte complexe şi interesante din diverse domenii;

* Stabilitate,

* Mediu de lucru plăcut;

* Echipa tânără şi dinamică;

* Asigurare medicală privată;

* Acces gratuit la săli de sport;

Descrierea companiei

We make IT happen!

Dezvoltă-ţi afacerea online cu servicii IT şi software profesionale, livrate de o echipă pasionată şi cu experienţă.

Sporeşte-ţi vizibilitatea în mediul online cu ajutorul nostru şi vei beneficia de:

* consiliere şi consultanţă specializate pe nevoile afacerii tale;

* produse de calitate dezvoltate conform celor mai noi tendinţe IT şi software;

* peste 10 ani de experienţă de lucru pentru clienţi locali şi internaţionali.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la TARGET E NEARSHORING pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la TARGET E NEARSHORING pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are TARGET E NEARSHORING locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?