Consultant Relatii Clienti - Junior

Pentru clientul nostru, o companie recunoscuta pe plan local si international ce comercializeaza produse cosmetice, suntem in cautarea unui Consultant Junior Relatii Clienti – Limba Romana.

Locatia: Zona Piata Romana

Responsabilitati:

  • Preluarea apelurilor telefonice de la clienti, investigarea si rezolvarea solicitarilor acestora;
  • Mentinerea legaturii cu clientii - telefonic, chat sau email;
  • Solutionarea in scris a solicitarilor primite din partea clientilor pe adresa de e-mail sau prin alte surse;
  • Preluarea apelurilor redirectionate de la receptie sau de la alte departamente;
  • Solutionarea sau transmiterea spre rezolvare a solicitarilor preluate telefonic/in scris catre colegii din alte departamente;
  • Desfasurarea campaniilor de outbound, anchete de satisfactie in randul clientilor;
  • Insusirea cunostintelor necesare tratarii solicitarilor clientilor/furnizorilor, cunostinte care ii sunt transmise in cadrul sedintelor de informare, prin e-mail sau prin materiale tiparite;
  • Prelucrarea documentelor de inregistrare a clientilor in sistem;
  • Realizarea activitatilor de Back-office: contracte, sesizari de la clienti si activitati de Front-office atunci cand se merge in delegatie;
  • Asigurarea corectitudinii datelor, a documentelor intocmite si a informatiilor oferite, indiferent de mijlocul de comunicare.

Cerinte:

  • Studii superioare finalizate sau in curs de finalizare;
  • Experienta de lucru pe un rol similar reprezinta un avantaj;
  • Cunoasterea limbii italiene la nivel conversational reprezinta un avantaj;
  • Abilitati excelente de comunicare si de orientare catre solutii pentru a oferi servicii de calitate;
  • Abilitati de planificare si organizare, adaptabilitate, exprimare logica;
  • Abilitati de lucru in echipa, flexibilitate, dictie, empatie;
  • Disponibilitate de deplasare la sediile companiei din tara (Craiova si Iasi – 1 sau 2 saptamani/an);
  • Cunoasterea pachetului MS Office.

Beneficii:

  • Pachet salarial atractiv;
  • Tichete de masa;
  • Abonament clinica privata;
  • Mediu de lucru tanar si dinamic;
  • Perspective de dezvoltare profesionala.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la GABTEO HR pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la GABTEO HR pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are GABTEO HR locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?