Consultant Tehnic Servicii Hosting

Descriere job, responsabilități și beneficii:

Postul consta in acordarea de asistenta tehnica clientilor deja existenti:
- configurare email
- asistenta telefonica
- asistenta prin email
- administrare cont cPanel/WHM
- identificare posibile erori/cauze nefunctionalitate site
- lucru cu baze de date MySql/MariaDB
- administrarea serverelor linux , rezolvarea problemelor software care pot aparea la servere

Descrieți candidatul ideal:

- Persoana creativa, dinamica, calma
- Experienta in domeniul Customer Service

Aptitudini :
-initiativa, gandire logica;
-capacitate de comunicare;
-spirit de observatie;
-capacitate de asimilare de noi cunostinte;
-perseverenta;
-spirit de echipa;
-atentie la detalii;
-flexibilitate.

Cunostinte tehnice:
- Sisteme de operare: Linux, administrare servere, cPanel/WHM
- CMS-uri (Magento, Prestashop, Opencart, WP)
- Aplicatii: Microsoft Office Outllok, Mozilla Thunderbird, etc
- Cunostinte de retea si servere

Dispus la ore suplimentare.

Descrierea companiei dumneavoastră:

Claus Web este o companie in plina expansiune - oferim Servicii Web Complete ( Gazduire Web, Inregistrare Domenii, Web Design, Promovare Web )

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Claus Web srl pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Claus Web srl pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Claus Web srl locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?