Consultant vanzari auto

Candidatul ideal

Te-ai gândit vreodată că viața la birou poate însemna de fapt ore petrecute printre cele mai interesante modele de mașini? Dacă profilul tău corespunde cerințelor noastre de mai jos, te invităm să aplici și să ne cunoști.

Cerințe:

  • Experiența anterioară în vânzări de minimum trei ani este obligatorie,
  • Înțelegerea nevoilor clienților companiei și a nevoilor de business;
  • Dinamism, orientare către rezultate, perseverență și adaptabilitate;
  • Responsabilitate și autonomie în activitatea desfășurată;
  • Carnet de conducere, categoria B.

Descrierea jobului

Responsabilitățile tale și provocările zilnice vor consta în gestionarea portofoliului de clienți existenți și potențiali și în oferirea unei experiențe remarcabile, propunându-le clienților noștrii cele mai bune soluții pentru masini utilitare. Transmiterea încrederii în calitatea brand-ului reprezentat și a serviciilor oferite, te va ajuta în obținerea satisfacției profesionale și în fidelizarea clienților companiei.

Descrierea postului:

  • Desfășori activități de cercetare și prospectare a pieței;
  • Identifici și contactezi potențiali clienți;
  • Oferi consultanță clienților în vederea alegerii produsului solicitat (ofertă, negociere, modalități de plată, contract);
  • Promovezi produsele oferite și brand-ul reprezentat;
  • Urmărești realizarea target-ului lunar și întocmești rapoarte de vânzări.

Îţi oferim:

  • Pachet salarial atractiv, în funcție de experiență și pregătire;
  • Vei primi bonusuri de performanţă iar ca să le obții trebuie doar să îți îndeplineşti obiectivele;
  • Programe de training şi dezvoltare personală;
  • Laptop şi telefon;
  • Mediu de lucru elegant și dinamic, într-o echipă tânără și competitivă.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la CASA AUTO IASI pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la CASA AUTO IASI pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are CASA AUTO IASI locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?