Consultant vanzari- procesare vanzari online

Descrierea jobului

  • Contacteaza clientii
  • Proceseaza si pregateste comenzile pentru expediere
  • Urmareste comenzile de la plasarea acestora, pana la livrarea catre clienti si incasarea acestora
  • Ofera suport telefonic sau prin e-mail clientilor magazinului online, informatii despre produse si modul lor de folosire, consultanta in alegerea produselor in acord cu nevoile clientilor
  • Adauga produse pe site-urile proprii si pe EMAG
  • Efectueaza lunar campanii pe EMAG si pe site-urile proprii
  • Actualizeaza periodic un continut nou in magazin impreuna cu echipa de IT, cu scopul promovarii produselor: promotii si oferte de produse, bannere, articole periodice in blog, noutati in domeniu, .
  • Realizeaza campanii de marketing pe Facebook si Instagram, conform campaniilor de marketing internationale primite de la brandul mama- POPSOCKETS USA. Tine legatura in limba engleza cu omologii americani.
  • Efectueaza rapoarte de vanzari in vederea elaborarii de strategii impreuna cu Directorul de vanzari.

Candidatul ideal

  • Limba romana la perfectie
  • Experienta anterioara in gestionarea, dezvoltarea si utilizarea unui magazin online
  • Creativitate, abilitati de comunicare si relationare; Organizat si atent la detalii.
  • Cunostinte avansate PC (Word, Excel, Adobe, Corel)
  • Cunostinte de lucru pe SmartBill
  • Cunostinte de lucru in OpenCart, dar mai ales pe EMAG
  • Facebook and Instagram lover, experienta anterioara in postari business si efectuarea de campanii
  • Cunostintele de SEO reprezinta un avantaj
  • Cunostinte in interpretarea datelor obtinute online, in vederea efectuarii de rapoarte

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la christina diamonds srl pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la christina diamonds srl pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are christina diamonds srl locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?