Consultant Vânzări

CANDIDATUL IDEAL:

   Seriozitate, corectitudine, punctualitate.

   Abilitati de comunicare si relationare cu clientii, cat si cu restul echipei,

   Abilitati de lucru in echipa.

   Creativitate, simt estetic, dinamism.

   Deschidere la nou, spirit de initiativa.

   Cunostinte de operare PC (Word, Excel, Outlook).

RESPONSABILITATI:

   Sa asigure prezentarea, promovarea, vanzarea produselor in conformitate cu standardele comerciale ale companiei.

   Sa consilieze clientii in scopul satisfacerii nevoilor acestora privind produsele.

   Sa mentina un mediu de lucru ordonat si estetic in magazine.

   Sa administreze si sa dezvolte portofoliul de clienti si de furnizori autohtoni de produse.

   Sa participe la negocieri, intocmirea contractelor, monitorizarea derularii si finalizarii acestora.

   Sa stabileasca si sa participe la intalnirile cu clientii si/sau cu furnizorii de materiale de constructii.

   Sa intocmeasca documentele comerciale privind consultanta oferita, daca este cazul.

   Sa inregistreze la zi miscarile de stocuri.

   Sa propuna conducerii solutii de imbunatatire a activitatii si sa transmita mesajele primite de la client.

   Sa intocmeasca documentele de transport-marfa conform normativelor comerciale.

   Sa raspunda pentru modul in care se elibereaza marfa.

   Sa participe activ la planificarea si implementarea strategiei de vanzari si consultanta.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la SC TERMOCONSTRUCT SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la SC TERMOCONSTRUCT SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are SC TERMOCONSTRUCT SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?