CONTABIL / ASISTENT MANAGER FUNCTIONAR ECONOMIC

nespecificat

Candidatul ideal

CONTABIL / FUNCTIONAR ECONOMIC

Descrierea jobului

Firma de contabilitate sector 4 Bucuresti-2 posturi;

Atributii specifice postului:
Suport operational pentru clientii societatii de contabilitate pentru :

CONTABIL - 1 post ;
- intocmire contracte de munca, acte aditionale, transmitere in revisal reges;
- intocmire si eliberare adeverite salariati;
- administrare dosare de personal;
- intocmire state de salarii;
- contabilitate pana la nivel de balanta, introducere documente in programul de contabilitate Saga ;
- intocmire si depunere declaratii fiscale pentru clientii societatii;
- intocmire dosare de tva;
- intocmirea de documente pentru Anaf (solicitari, cereri), mentinerea legaturii cu Anaf : solicitari de fise sintetice;
- nivel de pregatire poate fi senior pentru a acoperi domeniile enumerate, poate fi si junior sau intre senior si junior importanta este dorinta de a invata;

ASISTENT MANAGER / FUNCTIONAR ECONOMIC - 1 post ;
- tehnoredactare si depunere acte pentru institutiile statului : ONRC, ITM, ANAF;
- mentinerea legaturii cu Registrul Comertului : intocmire act constitutiv pentru infiintari societati comerciale, modificari sediu social, asociati;
- ridicarea documentelor de la ONRC, ITM, ANAF;
- sa cunoasca utilizarea programelor WORD, EXCEL si Outlook ;
- cunostinte de contabilitate primara (sau dorinta de a le dobandi);
- planificare si organizare a operatiunilor de depunere si ridicare a dosarelor de la institutiile statului;

Descrierea companiei

contact@contapupezescu.ro

SagaSoft, Microsoft Office (Word si Excel), Reges Revisal, Outlook

Program full time, locatie centrala (zona Parcul Tineretului – intre metrou Tineretului si metrou Timpuri Noi)