Candidatul ideal

  • Absolvent de studii superioare în domeniul financiar-contabil;
  • Experiență în domeniu obligatorie minim 1 an;
  • Candidatul ideal este în căutarea unui job full-time și nu a unei colaborări;
  • Excelente cunoştinţe de specialitate, abilitate de interpretare şi aplicare a acestora, legislaţie financiar-contabilă, gestiunea firmei, fiscalitate, salarizare și resurse umane;
  • Cunostinţe de operare calculator: Microsoft Office, în special Excel, Revisal, programe de contabilitate.

Descrierea jobului

  • Este responsabil de organizarea activităţii financiar-contabile in cadrul societăţii, prin stabilirea procedurilor de lucru specifice care să asigure evidenţa contabilă;
  • Asigură desfăşurarea continuă şi în bune condiţii a operatiunilor specifice activitatii financiar-contabile, înregistrare facturi, analiza lunară a conturilor, întocmire de declaratii fiscale;
  • Urmăreşte înregistrarea cronologică şi sistematică în contabilitate a tuturor operaţiunilor patrimoniale;
  • Asigură evidenţa cantitativă şi valorică a patrimoniului societăţii şi inventarierea acestuia;
  • Asigură întocmirea corectă a documentelor justificative privind operaţiunile contabile;
  • Asigură întocmirea corectă şi cu respectarea termenelor de raportare legală a declaraţiilor specifice, lunare, trimestriale şi anuale;
  • Exercită controlul preventiv privind legalitatea operaţiunilor desfăşurate şi asigură controlul înregistrărilor contabile efectuate;
  • Sprijină conducerea societăţii prin oferirea informaţiilor, rapoartelor şi analizelelor economico-financiare necesare.

Oferim:

  • Salariu direct proporțional cu experiența;
  • Oportunități de dezvoltare personală;
  • Mediu de lucru tânăr, dinamic și profesionist.

Alte informații: contract pe perioadă netederminată, normă 8h/zi.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la PALTINUL INTERAX PROIECT SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la PALTINUL INTERAX PROIECT SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are PALTINUL INTERAX PROIECT SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?