nespecificat

Candidatul ideal

Absolvent de studii superioare economice;
Experienta in contabilitate de minim 3 ani;
Experienta in utilizarea unui program de contabilitate precum si capacitatea de familiarizare rapida cu diverse softuri in cadrul companiei
Cunostinte solide Operare PC: MS office
Cunostinte privind legislatia financiar-contabila
Atitudine pro-activa, abilitati de comunicare si organizare
Seriozitate, stabilitate si maturitate profesionala
Abilitatea de a gestiona sarcini multiple cu termene fixe, abilitatea de a prioritiza activitatile pentru a respecta deadline-urile asumate
Cunostinte de limba engleza constituie un avantaj

Descrierea jobului

Responsabilitati specifice activitatii contabile din urmatoarele arii:

- contabilitatea avansurilor spre decontare:
- contabilitatea furnizorilor:
- contabilitatea veniturilor si incasarilor de la clienti;
- efectuarea de operatiuni de casierie la sediul central precum si supervizarea registrelor de casa din tara;
- contabilitatea imobilizarilor, obiectelor de inventar si materialelor;
- contabilitatea extraselor bancare; realizarea de plati bancare si relatia cu bancile;
- intocmirea lunara de provizioane si estimari;
- support pentru intocmire declaratii fiscale catre ANAF si raportari catre BNR si INSSE; administrare declaratii nerezidenti si puncte de lucru; administrare registru fiscal si inventor;
- acorda suport casierilor/gestionarilor pentru tot ceea ce inseamna operare documente/arhivare/fluxuri de lucru si proceduri interne;
- participa la inventarierea anuala a patrimoniului si la auditul extern si intern, la diverse controale de la autoritati;
- intocmire de rapoarte/statistici ad-hoc; pune la dispozitia departamentelor solicitante fise analitce;
- arhivare documente contabile;
- asigura suport managerului de departament in rezolvarea diverselor aspecte din activitatea de zi cu zi pe oricare din ariile identificate in cadrul departamentului. Proactivitate in optimizarea modului de lucru, a implementarii de solutii informatice, de metode de control financiar, initiative pentru imbunatatirea activitatii departamentului financiar-contabil in oricare din ariile sale
- alte sarcini conexe domeniului de activitate

NextGen Communications este una dintre cele mai tinere si dinamice companii ce activeaza pe piata de telecomunicatii din Romania, oferind servicii in 37 orase mari si peste 300 de localitati.

Compania, societate cu raspundere limitata detinuta in procent de 100% de Telekom Romania, a fost creată la sfârșitul anului 2008 cu scopul principal de a oferi o alternativa avantajoasa la ofertele principalilor jucatori de pe pietele locale, folosind totodata cele mai noi tehnologii in domeniu, permitand furnizarea de servicii competitive. Incepand cu 2015, NextGen conecteaza peste 200,000 abonati cu peste 320,000 servicii la lumea digitala, oferind unele dintre cele mai avantajoase propuneri de pe piata.