Contabil - contabilitate primara

Agentia de turism Calatoreste cu Dragos angajeaza contabil pentru contabilitate primara.

Candidatul ideal

- persoana optimista si deschisa cu bune abilitati de comunicare
- cunostinte solide de contabilitate primara;
- cunostinte in MS OFFICE (Word, Excel,+ navigare internet);
- cunostinte de secretariat;
- capacitate de organizare a timpului, sarcinilor si locului de munca;
- capacitatea de a se concentra pe realizarea mai multor sarcini in acelasi timp;
- capacitate de a respecta termene limita;
- atentie catre detalii;
- persoana bine organizata
- placere si abilitate de a asimila lucruri noi

Descrierea jobului

- Inregistrarea corecta si la zi in programul utilizat a tuturor datelor de contabilitate primara si gestiune contabila: facturi de furnizori, facturi de clienti, avize de expeditie, incasari si plati prin orice instrumente de incasare / plata, deconturi de cheltuieli, bonuri de consum, etc.;
- Pregatirea si transmiterea actelor contabile catre furnizorul extern de servicii contabile
- Intocmirea registrului de casa
- Verificarea zilnica a extraselelor de cont pentru incasari
- Verificarea facturilor de cheltuieli si furnizori pentru conformitate legala, scadentare plata, datele de identificare plata
- Elaborarea, redactarea si urmarirea de rapoarte, analize specifice, documente si situatii solicitate de managementul companiei (avansuri, neincasate, vanzari, etc)
- Urmarire solduri furnizori / clienti;
- Tine evidenta perioadei de valabilitate a documentelor autovehiculelor parcului Auto (urmareste valabilitatea politelor Casco, politelor Rca si a rovinietelor)
- Tine evidenta relatiei firmei cu furnizorii de servicii diverse (furnizori de servicii medicale, protectia muncii, etc)
- Tine evidenta la zi a contractelor si a actelor aditionale pentru furnizori si clienti
- Tine evidenta la zi a contractelor angajatilor si tine legatura cu serviciul de resurse umane
- inregistreaza deconturile, verifica foile de parcurs
- Arhivarea si actualizarea bazei de date documente;
- Asigurarea suportului administrativ pentru toate departamentele firmei.

Beneficii:

  • Salariu fix+Bonusuri
  • Răsplătim performanța. Salariul crește constant, odată cu tine.
  • Posibilitatea participarii gratuit la Infotrip-uri in destinatiile pe care le promovam.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Calatoreste cu Dragos pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Calatoreste cu Dragos pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Calatoreste cu Dragos locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?