Contabil cu experienta Saga - Delegat firma partenera

Salar net
800 EUR

Candidatul ideal

  • Angajam economist / contabil cu experienta in utilizarea softului SAGA si cunostinte profunde de contabilitate. De la contabilizarea facturilor si contarea acestora, la inchiderile lunare, trebuie sa stapaneasca foarte bine planul de conturi.
  • De asemenea sa aiba cunostinte in departamentul de resurse umane.
  • Candidatul va fi delegat catre o Societate partenera Grama Accounting, cu domeniul de activitate Comert Farma.
  • Cautam o persoana serioasa si constiincioasa, orientata spre rezultate si foarte atenta la detalii, care sa aiba abilitati de comunicare, cu capacitatea de a lua decizii rapide. O persoana responsabila, foarte organizata si orientata spre client, cu dorinta de a evolua in cariera si a capata cat mai multa experienta in domeniu.
  • Program de luni - vineri de la 9:00 -18:00.

Descrierea jobului

Activitatea presupune administrarea contabilitatii unei societati partenere Grama Accounting, cu domeniul de activitate Comert - Farma.

Va trebui sa execute urmatoarele operatiuni:

  • inregistrare documente (facturi emise/primite, z-uri zilnice, extrase de cont, registru de casa) si contarea acestora
  • reglari lunare (gestiune, avansuri, etc)
  • inregistrarea si amortizarea lunara a mijloacelor fixe, a deconturilor de cheltuieli (daca e cazul)
  • calculul si inregistrarea impozitului si intocmirea si depunerea declaratiilor lunare/trimestriale/semestriale si/sau in cazuri speciale (010, rectificative, etc)
  • intocmire OP -uri Buget de Stat si Bugetul Asigurarilor Sociale
  • Inregistare si transmitere Revisal (contracte de munca, acte aditionale, incetari), pontaje, concedii medicale, concedii de odihna, intocmire si depunere Declaratie, intocmire OP-uri pt Bugetul Asigurarilor Sociale
Oferim:
Salariu motivant, negociabil in functie de cunostinte si abilitati.

Grama Contabilitate, membra a Corpului Expertilor Contabili si a Contabililor Autorizati din Romania are ca obiect principal de activitate servicii de contabilitate completa, consultanta contabila si financiara, expertize financiare, raportari financiar-contabile pentru societati cu capital strain. Societatea noastra este formata dintr-o echipa tanara, dinamica, cu posibilitati vaste de expertizare financiar-contabila a tuturor tipurilor de societati comerciale. Scopul nostru este acela de a sprijini societatile comerciale in ascensiunea economica a acestora prin oferirea unor solutii alternative, in conformitate cu legislatia in vigoare, intr-o perioada in care schimbarile au un ritm alert.