Candidatul ideal

  • Studii de licență în domeniul Financiar/Economic;
  • Experiență financiar-contabilă minim 3 ani;
  • Experiență în lucrul cu clienți internaționali;
  • Atenție sporită la detalii, acuratețe în calcule;
  • Gândire analitică, înțelegerea numerelor;
  • Limba engleză – nivel avansat;
  • Pachet Microsoft Office – avansat.

Descrierea jobului

  • Analiza și monitorizarea mijloacelor fixe si CWIP precum și raportarea în zilele de 5 ale lunii pentru luna din urmă (începând cu purchase requisition);
  • Mentenanța mijloacelor fixe și CWIP în concordanță cu politica internă de mijloace fixe;
  • Monitorizarea registrului de mijloace fixe (alocarea numerelor din registru pe etichetele metalice și asigurarea că acestea sunt atribuite corespunzător mijloacelor fixe);
  • Gestionarea CWIP - număr / etichetă provizorie pentru echipamente până aceasta e transformat în mijloc fix;
  • Pregătirea documentației referitoare la situația mijloacelor fixe în ultima săptămână din lună;
  • Organizarea a cel puțin o întalnire de revizuire lunară cu responsabilii CWIP;
  • Asigurarea exactității în urmărirea sumelor din ROF; prevenirea depășirii sumelor alocate pentru fiecare buget ROF;
  • Menținerea bazei de date cu mijloace fixe in SAP (maxim 3 zile de la solicitare);
  • Reconcilierea lunară a rapoartelor de mijloace fixe și CWIP;
  • Arhivarea documentației conform procesului de lucru;
  • Ducerea la îndeplinire a task-urile solicitate legate de închiderile de lună și cele solicitate de către superior;
  • Participarea în toate activitățile departamentului financiar, cum ar fi pregătirea bugetului și a forecastului, raportarea rezultatelor actuale, inventariere;
  • Sprijin în activitățile de audit (fiscal, statutar, corporatist);

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Delphi Technologies România pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Delphi Technologies România pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Delphi Technologies România locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?