Contabil junior (contabilitate primara)

Cerinte :

- Cunoasterea legislatiei in domeniul economic;

- Foarte buna organizare a sarcinilor de serviciu, respectarea temeinica a termenelor si sarcinilor trasate de superiorul ierarhic;

- Cunostinte de operare calculator (Microsoft Office, Internet);

- Simt dezvoltat al responsabilitatii;

- Atentie la detalii;

- Capacitate de adaptare, initiativa;

- Usurinta, claritate si coerenta in exprimare.

Responsabilitati :

- Facturare, avizare, introducere NIR, verificare si rezolvare potentialele erori la indrumarea superiorului;

- Transmiterea NIR-urilor, avizelor sau/si a facturilor catre clientii de tip IKA, prin intermediul platformelor EDI (ex: tecnet);

- Inregistrarea operatiunilor casa/banca, inclusiv emiterea de chitante pentru facturi emise catre clienti;

- Urmarirea/verificarea/confruntarea - fise de cont clienti/furnizori;

- Operarea documente contabile primare si nu numai;

- Mentinerea relatiei cu firma de contabilitate pentru finalizarea documentelor contabile (balanta de ferificare si bilant contabil);

- Utilizarea platformelor firmelor de curierat pentru emitere de AWB-uri.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Dasco Distribution Concept SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Dasco Distribution Concept SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Dasco Distribution Concept SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?