Contabil junior - perioada determinata 2 ani

Responsabilități:

  • Procesează documentele aferente avansurilor de trezorerieurmărește decontarea la timp a avansurilor acordate și întocmește lunar/ori de câte ori este nevoie situația avansurilor nedecontate pe persoane;
  • Păstrează legătura cu salariații firmei pentru clarificarea avansurilor nejustificate;
  • Procesează facturi leasing financiar, precum și deconturile de asigurări aferente leasing financiar, urmărește plata în timp util a acestora;
  • Procesează facturi aferente recepțiilor de marfă între entitățile Grupului, precum și urmărirea soldului facturi de primit aferent recepțiilor de marfă;
  • Participă la inventarierea patrimoniului societăţii ori de câte ori este solicitat;
  • Postare tranzacții recurente aferente cont 471 – Cheltuieli inregistratea în avans și verificare ulterioară;
  • Introducere date pentru prelucare Declarații lunare, 390;
  • Pregătește diferite rapoarte solicitate de managementul companiei.

Cerințe:

  • Experință într-o poziție similară: 1 an;
  • Absolvent de studii superioare;
  • Cunoștințe teoretice de contabilitate;
  • Capacitate de organizare și comunicare, specifice activității financiar-contabile;
  • Capacitate de a respecta termenele limită;
  • Cunoștințe Operare Computer: Word, Excel, Power Point, etc;
  • Limba engleză - constituie un avantaj.

Locație: Pleașa

Durata contract: perioadă determinată 2 ani

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Alexandrion Grup Romania pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Alexandrion Grup Romania pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Alexandrion Grup Romania locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?