Principalele atribuţii și responsabilități:

- Întocmirea și prelucrarea diverselor situații pentru audit și bilanț;

- Întocmirea situațiilor financiare individuale anuale;

- Întocmirea situațiilor financiare semestriale;

- Înregistrarea furnizorilor/clienților în sistem;

- Înregistrarea articolelor noi în sistem;

- Înregistrarea materiei prime;

- Actualizarea prețului materiei prime;

- Inventarierea mijloacelor fixe și a obiectelor de inventar;

- Înregistrarea comenzilor către furnizori/clienți în sistem;

- Lansarea avizelor către terți;

- Lansarea comenzilor;

- Înregistrarea facturilor furnizori, notelor de recepție interne/externe;

- Întocmirea tabelelor cu facturi expedieri și a facturilor întrări intrastat;

- Întocmirea declarațiilor intrastat;

- Urmărirea și verificarea facturilor de cheltuieli diverse, prestări servicii, mijloace fixe, etc.;

- Urmărirea facturilor de aprovizionare în gestiune de materii prime și material;

- Urmărirea avizelor de însoțire marfă diverse materiale;

- Înregistrarea documentelor (bonuri fiscale, chitanțe) în sistem și întocmirea Registrului de Casă;

- Arhivarea documentelor (bonuri fiscale, chitanțe).

Cerinţe:

- Integritate, păstrarea confidențialității;

- Buna gestionare a situațiilor contabile și a lucrului cu cifrele;

- Spirit analitic și obiectiv;

- Spirit de inițiativă și deschidere către nou;

- Atenție concentrată și distributivă;

- Ușurință în stabilirea relațiilor interpersonale;

- Abilități excelente de organizare și structurare;

- Studii superioare economice;

- Limba engleză – nivel mediu;

- Operare PC: Word, Excel, Powerpoint, Outlook;

Oferim:
- Salariu competitiv;
- Pachet asigurare medicală privată;
- Mediu de lucru plăcut, dinamic;
- Training pentru formare și dezvoltare profesională;
- Posibilitate de dezvoltare a carierei.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Delta Invest SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Delta Invest SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Delta Invest SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?