Confidential

Contabil

  • Confidential

Descrierea postului:

  • inregistrarea  documentelor  contabile corect si la timp, in conformitate cu legislatia in vigoare
  • intocmirea si inregistrarea situatiilor analitice in contabilitate
  • intocmirea notelor contabile si a rapoartelor specifice postului
  • identificarea si folosirea diverselor chei de verificare a balantelor pentru activitatile economice ale companiei
  • asigurarea desfasurarii  in bune conditii a operatiunilor specifice activitatii financiar-contabile (decontare cu furnizorii, inregistrare facturi, analiza lunara a conturilor contabile alocate, etc)
  • asigurarea evidentei contabile a operatiunilor economice privind furnizorii, gestiunea stocurilor, a obiectelor de inventar
  • verificarea si corectarea informatiilor aferente tranzactiilor economice in sistemul informatic de contabilitate
  • verificarea procesului de evidenta contabila a societatii
  • efectuarea analizelor contabile
  • informarea managementului referitor la deviatiile semnificative si propunerea de solutii de corectare a acestora.

Cerinte:

  • experienta – minim 5 ani
  • calificarea / specializarea necesara: in domeniul economico-financiar si/sau contabil
  • studii superioare economice
  • buna cunoastere a legislatiei finaciar – contabile si preocuparea permanenta pentru noutatile aparute in domeniu
  • limba engleza la nivel conversational reprezinta un avantaj
  • cunostinte operare PC, sisteme de contabilitate sau ERP

Beneficii:

  • salariu competitiv corelat cu studiile si experienta;
  • decontarea/asigurarea transportului.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Confidential pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Confidential pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Confidential locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?