Asociatia Filantropica Medical-Crestina Christiana Brasov este o asociatie non-profit organizata in baza ordonantei Din 1996 desfasoara o activitate intensa de sustinere a comunitatii brasovene, in special a persoanelor aflate in nevoie sociala.

Persoana cautata va conduce activitatie financiar-contabile, cele de gestionarea stocurilor si va coordona inventarierea pentru cele doua entitatiti juridice: asociatia (CIFcu cele doua centre si societatea (CUIde comercializare a bunurilor second hand primite sub forma de donatie.

Sumar:

Numele postului: contabil sef

Pozitiei COR: 121120

Nivelul postului: conducere - primul nivel

Se subordoneaza: directorului executiv

Nivel studii: superioare, acreditate

Program de lucru: 8-16

Locatia: Brasov sau Sacele

Cerinte:

  • experienta intr-o pozitie de conducerea unei echipe de contabilitate de minim 3 ani

  • experienta de munca de mininum 5 ani

  • expert contabil CECCAR

  • buna cunoastere a normelor legislative fiscale si contabile

  • aptitudini IT: Microsoft Word, Powerpoint, Excel avansat, Saga, Ciel, Lege5/Legis si Internet banking

  • cunoasterea aspectelor contabile specifice organizatiilor non-profit

  • constituie avantaje: cunoasterea limbii germane, a aspectelor financiare care deriva din legiferarea domeniului social, a soft-ului SAP si a Google Drive/Docs/Sheets (fara sa fie cerinte obligatorii)

Soft skills:

  • onestitate si seriozitate

  • atitudine proactiva si responsabila

  • abilitati de comunicare si relationare

  • abordare profesionala organizata, precisa si atenta la detalii

  • capacitate de analiza si de sinteza

  • persoana dinamica, proactiva si cu initiativa

  • abilitati de organizarea a muncii echipei

Responsabilitati:

  • intocmeste si depune declaratiile anuale la ANAF

  • intocmeste si depune declaratiile lunare pentru bugetul local

  • intocmeste si depune lunar statele de plata

  • intocmeste lunar balanta de verificare contabila

  • intocmeste si depune lunar raportele pentru subventii pe cele 2 centre (ingrijire persoane varstnice si ingrijire persoane cu dizabilitati)

  • intocmeste lunar graficul orelor lucrare de catre personal

  • intocmeste si sustine anual raportul finaciar pentru adunarea generala a asociatiei

  • intocmeste anual rapoartele financiare pentru proiectele cu finantare din fonduri publie si private

  • intomeste si depune situatiile financiare ale societatii de comercializare a bunurilor second-hand

  • realizeaza propunerea de buget anual al asociatiei

  • realizeaza propunerea de buget pentru cererile de finantari proiecte

  • optimizarea cheltuielilor bancare

  • in perioade de concediu, inlocuieste subalterni din departamentul financiar-contabil

  • colaborare cu: asistenti sociali, medici, administrator cladiri, responsabili IT si auditor financiar

Complexitatea financiara a organizatiei:

58 angajati

buget asociatien 2018: mil RON

Beneficii

  • salariu atractiv

  • program de lucru flexibil +/- 1h

  • flexibilitate la pauze in timpul programului pentru rezolvarea chestiunilor personale si recuperarea timpului dupa program

  • activitate complexa ce permite dezvoltarea aptitudinilor profesionale

  • colaborarea cu profesionisti reputati din domeniul financiar

  • bonuri de masa

  • zile de concediu de odihna bonus

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Asociatia Christiana Brasov pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Asociatia Christiana Brasov pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Asociatia Christiana Brasov locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?