Contabil Sef - Firma de Constructii/Transporturi

Pentru o companie romaneasca ce activeaza atat in domeniul constructiilor, cat si in cel al transporturilor, dorim sa angajam o contabila cu experienta in domeniu, cu abilitati organizationale excelente si cu un grad inalt de precizie.

Responsabilitati

  • Urmarirea tranzactiilor financiar-contabile in timp real si transmiterea informatiilor la cerere
  • Organizarea si asigurarea efectuarii corecte si in timp optim a inregistrarilor in contabilitate, cronologic si sistematic, potrivit planurilor de conturi si normelor legale emise de institutiile de reglementare legala, pe baza documentelor justificative ale tuturor operatiunilor patrimoniale
  • Intocmirea bilantului anual si al inventarului societatii
  • Optimizarea costurilor si previzionarea fluxului de numerar
  • Tinerea contabilitatii privind salarizarea personalului societatii
  • Vigilenta cu privire la riscuri financiare/legale/de business

Profilul dorit

  • Studii economice superioare finalizate
  • Experienta in contabilitate de peste 6-8 ani
  • Experienta in domeniul constructiilor/transportului (de preferat) - minim 1 an
  • Cunostinte bune de operare PC : Pachetul Microsoft Office, Saga, alte programe de contabilitate
  • Cunoasterea limbii engleze la un nivel mediu (scris, vorbit)
  • Capacitati excelente de analiza si sinteza, deorganizare da si de comunicare corecta a informatiilor
  • Fire prevazatoare, pozitiva si flexibila care este mereu up-to-date cu tot ce se intampla in domeniul ei de activitate
  • Putere de decizie

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la High Staff Recruitment pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la High Staff Recruitment pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are High Staff Recruitment locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?