Profilul candidatului
- Studii superioare in domeniul economic
- Experienta in domeniul financiar-contabil de minim 5 ani
- Calitatea de expert contabil autorizat
- Cunostinte contabilitate de gestiune-productie
- Cunostinte legislatie financiar-fiscala,
- Cunostinte PC, pachetul MS Office
- Cunostinte de utilizare a unui ERP contabil
- Cunoasterea limbii engleze
- Persoana organizata si motivata

Responsabilitati principale:
- Organizeaza, indruma, controleaza si raspunde de desfasurarea, in mod eficient, a activitatii financiar – contabile, in conformitate cu dispozitiile legale in vigoare;
- Verifica documentele financiar – contabile, precum si acuratetea inregistrarilor contabile, in conformitate cu legislatia in vigoare si cu politicile contabile ale societatii;
- Intocmeste declaratiile fiscale si se asigura de depunerea acestora in termenele prevazute de lege (decont TVA, declaratiileIntrastat, Vama, BNR )
- Intocmeste situatiile financiare periodice
- Monitorizeaza implementarea si aplicarea politicilor si procedurilor contabile ale societatii
- Asigura suportul necesar echipei de audit extern si audit statutar
- Intocmeste si urmareste BVC , situatia fluxurilor de trezorerie si alte rapoarte solicitate de management
- participa activ la inventarierea fizica a patrimoniului societatii

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la SC NATIONAL PAINTS FACTORIES COMPANY SA pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la SC NATIONAL PAINTS FACTORIES COMPANY SA pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are SC NATIONAL PAINTS FACTORIES COMPANY SA locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?