Contabil Sef

Pentru unul dintre clientii nostri, companie multinationala din sectorul FMCG, suntem in cautarea unui Contabil Sef cu punctul de lucru in orasul Suceava.

Responsabilitati:

-Intocmirea, prelucrarea, predarea si verificarea declaratiilor fiscale lunare, trimestriale, semestriale si anuale catre autoritati;
-Realizarea calcului  taxelor si impozitului pe profit;
-Asigurarea verificarii balantei contabile si furnizarea de informatii privind situatiile financiare consolidate;
-Realizarea si prealucarea situatiilor finaciare pentru audit si bilant, precum si oferirea de suport pentru auditul statutar;
-Oferirea de informatii pentru dosarele de Transfer Price;
-Furnizarea de informatii organelor de audit si control  si participarea la inspectiile fiscale;
-Mentinerea Registrului de evidenta fiscala si analiza si calculul descarcarilor de gestiune;
-Pregatirea Cash flow-ul si realizarea monografiilor contabile;
-Reconcilirea Registrului de mijloace fixe cu balanta;
-Aprobarea notelor contabile si punerea in functiune a mijloacelor fixe.

Cerinte:

-Experienta profesionala anterioara de minim 6-8 ani pe un rol de Contabil Sef;
-Limba engleza- avansat, verbal si scris;
-Bune abilitati de relationare si coordonare;
-Abilitati excelente de organizare si planificare;
-Orientare spre rezultate;
-Cunoasterea pachetelui Microsoft Office (Excel, Word);
-Bune capacitati de concentrare, sinteza si analiza;
-Spirit de echipa.

Doar candidatii eligibili vor fi contactati in termen de 3 saptamani. Toate informatiile vor fi tratate ca fiind strict confidential.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la HRS Romania pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la HRS Romania pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are HRS Romania locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?