Contabil sef Suceava

Candidatul ideal

Competente necesare:
->Experienta intr-o pozitie similara de minim 7 ani;
->Limba engleza – nivel avansat
->Buna gestionare a situatiilor contabile si a lucrului cu cifrele;
->Spirit analitic si obiectiv;
->Spirit de initiativa si deschidere catre nou;
->Atentie concentrata si distributiva;
->Integritate, pastrarea confidentialitatii;
->Usurinta in stabilirea relatiilor interpersonale;
->Abilitati excelente de organizare si structurare;
->Capacitate de a lucra sub presiune.

Responsabilitati:
->Verificarea balantei contabile;
->Calculul trimestrial al impozitului pe profit;
->Intocmirea Declaratiei 101;
->Intocmirea si prelucrarea diverselor situatii pentru audit si bilant;
->Furnizarea de informatii pentru auditul statutar;
->Intocmirea situatiilor financiare individuale anuale;
->Intocmirea situatiilor financiare semestriale;
->Furnizarea de informatii pentru situatiile financiare consolidate;
->Mentinerea Registrului de evidenta fiscala;
->Participarea la inspectiile fiscale si furnizarea informatiilor solicitate organelor de control;
->Furnizarea de informatii pentru dosarele de Transfer Price;
->Analiza si calculul descarcarilor de gestiune;
->Aprobarea notelor contabile;
->Aprobarea drepturilor angajatilor in sistemele informatice;
->Punerea in functiune a mijloacelor fixe;
->Reconcilirea Registrului de mijloace fixe cu balanta;
->Documentarea controalelor de grup specifice;
->Intocmirea monografiilor contabile;
->Pregatirea Cash flow-ul pentru sedintele de Finflex;
->Participarea la diverse proiecte;
->Furnizarea de informatii financiare la cerere.

Oferim:
• Echipă primitoare și dinamică.
• Pachet salarial atractiv.
• Stabilitate.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la S.C. BETTY ICE S.R.L. pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la S.C. BETTY ICE S.R.L. pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are S.C. BETTY ICE S.R.L. locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?