Contabil Senior/ Contabil Junior/

nespecificat

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare

Candidatul ideal

Suntem o echipa de profesionisti dedicata in intregime clientilor nostri, fiind partenerul de incredere in dezvoltarea afacerilor pe care le detin. Daca la randul tau esti un profesionist, care doreste sa isi dezvolte cariera alaturi de o echipa consolidata, cu profesionalism asumat si focus pe calitatea serviciilor oferite catre client, iti oferim posibilitatea sa te alaturi echipei noastre.

Candidatul ideal pentru Nexia preferam sa se incadreze profilului:
Minimum 2 ani experienta in domeniul audit financiar/ contabilitate;
Cunoasterea limbii engleze la nivel cel putin mediu;
Studii universitare absolvite;
Cunostiinte operare Excel;
Persoana dinamica, serioasa, capabila sa lucreze in conditii de stres;
Persoana organizata cu capacitati dezvoltate de comunicare analitica si verbala/scrisa.

Descrierea jobului

1. DESCRIEREA JOB-ULUI PENTRU CONTABIL JUNIOR:
-prelucrarea informatiilor primite de la client, in baza instructiunilor primite de la membrii seniori ai echipei;
mentinerea legaturii cu clientul;
-verificarea documentelor suport pentru tranzactiile/operatiunile clientului;
-gestionarea portofoliului de clienti nerezidenti inregistrati din punct de vedere fiscal in Romania;
-contabilitate pentru firme mici.

2. DESCRIEREA JOB-ULUI PENTRU CONTABIL SENIOR:
- asigura suport contabililor juniori si clientilor;
- gestionarea unui portofoliu de clienti - inclusiv: declaratii, balanta, bilant;

Descrierea companiei

1. Locatia este in apropiere de statia de metrou obor;
2. Programul de contabilitate utilizat este Saga;
3. Programul de activitate este de luni pana vineri intre orele 08:00-16:30;
4. Beneficii: bonuri de masa.

Întrebări frecvente

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la ALO EXPERT SOLUTIONS SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la ALO EXPERT SOLUTIONS SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are ALO EXPERT SOLUTIONS SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?