Contabil senior

Companie de construcții româno-germană, poziționată în top 100 companii de construcții din România - cautăm un nou coleg(a) -Contabil Senior

Candidatul ideal

  • Sa fie absolvent al invatamantului superior – financiar-contabil;
  • Sa probeze o vechime de cel putin 5 ani in domeniu, cuprinzand aspectele activitatii financiar-contabile;
  • Cunoasterea legislatiei fiscale, contabilitate financiara si de gestiune, productie si raportare;
  • Cunostinte bune de operare PC (Windows, Word, Excel);
  • Experiență de lucru intr-un ERP (lucrul in NEXUS reprezinta un avantaj)
  • Sa aibă capacitate de comunicare interactiva deosebita;
  • Sa cunoasca legislatia in vigoare privind domeniul financiar-contabil;
  • Corectitudine, tenacitate, seriozitate, atitudine principiala in relatiile cu oameni;
  • Obiectivitate in aprecierea si analiza situatiilor economice, financiare si sociale, receptivitate, spirit de echipa (sincer, dispus la colaborare);

Descrierea jobului

  • Asigura evidenta contabila completa, inclusiv inchidere balanta;
  • Verifica periodic sau ori de cate ori este nevoie fisele furnizorilor si clientilor si face punctaj cu acestia;
  • Completeaza si transmite formulare catre Institutul National de Statistica,
  • Intocmire declaratii ;
  • Tine evidenta cheltuielilor pe centre de cost si intocmeste rapoarte de profitabilitate lunare;
  • Intocmeste rapoarte financiare si situatii contabile solicitate de conducere;

Ce oferim

  • Un mediu de lucru modern şi dinamic;
  • Integrarea într-o echipă tânără și performantă
  • Condiţii foarte bune de lucru;
  • Salariu motivant;
  • Asigurare medicală privată

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la IBB Holding pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la IBB Holding pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are IBB Holding locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?