Contabil Senior

Candidatul ideal

Studii superioare de specialitate;
Experienta relevanta in domeniu
Bune cunostinte de operare PC (MS Office);
Cunostinte de limba engleza si/ sau franceza;
Spirit analitic, rigurozitate, adaptabilitate si capacitate de a lucra in echipa;

PROFIL CANDIDAT

Persoană atentă și meticuloasă;
Persoană cu bune abilități de organizare;
Abilităţi de analiză şi sinteză;
Capacitate de structurare a informațiilor și de prioritizare a sarcinilor.

Descrierea jobului

Inregistreaza achizitiile intracomunitare;
Inregistreaza si verifica toate operatiunile legate de stocuri;
Inregistreaza operatiunile legate de mijloace fixe (intrari, iesiri, amortizare, inventariere);
Reconciliaza lunar tranzactiile intragrup;
Verifica jurnalele de vanzari/cumparari;
Intocmeste declaratiile lunare D300, D394, D390;
Ofera suport echipei de contabili juniori;
Participa la activitatea de inchidere anuala (situatii pentru audit, inventariere patrimoniu, etc).

Ce iti oferim?

Șansa de a lucra într-o echipă de profesioniști, alături de care vei crește;
Pachet salarial motivant, bonusuri de performanță, prime de fidelitate în funcție de vechime, acces la o gama variată de formări;
Beneficii diverse, de la pachete de asigurări, până la zile de concediu în funcție de vechime.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la BERGERAT MONNOYEUR pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la BERGERAT MONNOYEUR pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are BERGERAT MONNOYEUR locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?