Contabil senior

Suntem in cautarea unui Contabil cu experienta pentru un Grup renumit ce are productia situata intr-o comuna langa Ploiesti.

Responsabilitati:

  • Prelucrare lunara a jurnalelor de TVA;
  • Completare declaratiile lunare/semestriale/anuale;
  • Procesarea documentelor aferente intrarilor-iesirilor de mijloace fixe, inclusiv calculul lunar al amortizarii, precum si scoaterea din folosinta a obiectelor de inventar ;
  • Analiza si contabilizarea tuturor operatiunile de leasing;
  • Analiza lunara a contului de cheltuieli in avans;
  • Evidenta impozitelor si taxelor locale - declararea lor si platile aferente;
  • Mentinerea legaturii cu furnizorii de imobilizari pentru clarificarea diferentelor de solduri
  • Suport in misiunile de audit extern si intern;
  • Pregatire fisier note contabile accize;
  • Pregatire rapoarte periodice de activitate pentru superiorii ierarhici.

Cerinte

  • Studii superioare finalizate (profil economic);
  • Experienta relevanta in roluri similar (5+ ani);
  • Abilitati operare PC si de utilizare softuri de contabilitate;
  • Abilitati de comunicare, spirit de echipa, orientare spre rezultat
  • Cunostinte solide de contabilitate si legislatie fiscala;
  • Cunostinte avansate Microsoft Office si SAP;
  • Experienta in domeniul accizei constituie avantaj.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la LEOHR SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la LEOHR SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are LEOHR SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?