Pentru un grup de firme cu sediul in zona metropolitana de nord a capitalei, cautam o persoana dedicata pentru ocuparea pozitiei de Contabil / Accountant.

Persoana care va ocupa acesta pozitie trebuie sa fie capabila sa faca contabilitatea pana la bilant inclusiv, dar sa inteleaga si partea financiara, in sensul de a face/interpreta anumite analize si rapoarte, cash flow, P&L, etc

Cerinte:

Studii superioare in domeniul financiar contabil;

Experienta in domeniu minim 5 ani

Cunostinte solide ale legislației si procedurilor financiar- contabile;

Cunostiinte generale PC si pachet Office ( in special Excel si Word);

Cunostinte de Microsoft Office (World, Excel, Power Point)-nivel mediu;

Utilizare programe informatice contabile;

Responsabilitati:

Responsabilitate, organizare si atentie la detalii;

Efectuarea corecte si la timp a inregistrarilor in contabilitate in conformitate cu legislatia in vigoare, pe baza documentelor justificative ale tuturor operatiunilor;

Asigurarea evidentei contabile si fiscale in conformitate cu reglementarile contabile și fiscale din Romania;

Intocmirea si revizuirea balantei de verificare; inchidere balanta lunara;

Intocmirea si depunerea la termen a situatiie financiare si raportarile periodice;

Alte raportari in conformitate cu cerintele managementului companiei.

Oferta:

Salariu fix;

Bonusari periodice;

Transport: asigurat de companie;

Laptop si telefon;

Program lucru 8:00 - 16:30;

Tip contract: perioada nedeterminata;

Tip job: la sediu

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la TRUCKSDEMY SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la TRUCKSDEMY SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are TRUCKSDEMY SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?