Contabil Suceava

Candidatul ideal

• Studii superioare in domeniul economic
• Cunostinte solide in domeniul contabilitatii
• Experiența într-o poziție similară poate constitui un avantaj
• Cunostinte PC- nivel mediu sau avansat Excel, Word, Outlook
• Cunostinte de limba engleza
• Persoana dinamica, autodidact
• Disponibilitate de a învăța lucruri noi
• Seriozitate si atenție la detalii în activitatea zilnică.

Descrierea jobului

• Inregistrarea extraselor de banca
• Inregistrarea facturilor de achizitii
• Verificarea documentelor de la punctele de lucru si modul in care acestea sunt inregistrate: facturi de achizitii, NIR-uri, deconturi, chitante/bonuri fiscale etc
• Verificarea Jurnalului de Cumparari
• Verificarea TVA-ului din fişele de cont aferente cheltuielilor nedeductibile
• Intocmirea componentei TVA deductibil pentru filiale in vederea centralizarii si intocmirii corecte a decontului de TVA
• Verificarea si corectarea NIR-urilor pentru facturile de achizitii externe
• Verificarea si centralizarea Jurnalelor de TVA de la filiale
• Identificarea si centralizarea anumitor cheltuieli pentru impozitul specific
• Verificarea periodică a conturilor de furnizori
• Alte operatiuni specifice procedurilor contabile interne.

Oferim:
• Oportunitate de dezvoltare a carierei intr-un mediu de lucru multinational si profesionist
• Pachet salarial motivant
• Stabilitate.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la S.C. BETTY ICE S.R.L. pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la S.C. BETTY ICE S.R.L. pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are S.C. BETTY ICE S.R.L. locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?