Principalele responsabilitati ale postului sunt:

  • operarea si analiza incasarilor si platilor prin banca sau casa, urmarirea circuitului documentelor, conform procedurilor de lucru ale societatii;
  • operarea si analiza documentelor de intrare-iesire in/din societate;
  • asigurarea desfasurarii ritmice si in bune conditii a unor operatiuni specifice activitatii financiar-contabile (decontare cu furnizorii si beneficiarii, inregistrare facturi, reglare balante de stocuri, analiza lunara a conturilor etc.)
  • realizare centralizatoare, rapoarte de activitate specifice postului;
  • intocmire note contabile, registre contabile, documente centralizatoare;
  • urmarirea si operarea documentelor de incasari si plati prin banca;
  • operarea documentelor de intrare-iesire in gestiuni si urmarirea custodiilor;
  • inregistrarea in evidenta contabila a facturilor de la furnizori si clienti;
  • asigurarea evidentei cantitative si valorice a patrimoniului societatii si reflectarea in contabilitate a rezultatelor inventarierii acestuia;
  • asigurarea desfasurarii ritmice a operatiunilor de decontare cu furnizorii si beneficiarii;
  • urmarirea circuitului documentelor si respectarea procedurilor de lucru ale unitatii;
  • intocmirea si verificarea balantei de verificare lunare

Cerinţele postului:

  • Absolvent studii superioare economice;
  • Experienta de minim 2 ani intr-un departament contabil
  • Cunostinte bune de utilizare PC (Microsoft Office, aplicatii informatice specifice desfasurarii activitatii),

Competente urmarite:

  • incredere in sine; initiativa
  • atentie la detalii;
  • o capacitate buna de concentrare;
  • punctualitate;
  • orientat catre realizarea sarcinilor, cu respectarea termenelor limita
  • orientat catre dezvoltare personal

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la GELOR TRADING COM SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la GELOR TRADING COM SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are GELOR TRADING COM SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?