Contabil, Targu Mures

Postul este valabil pentru Reprezentanta auto Dacia-Renault-Nissan

Descrierea si responsabilitatile postului:

  • Organizeaza, conduce, controleaza si raspunde de desfasurarea in mod eficient a activitatii financiar-contabile a societatii in conformitate cu dispozitiile legale in vigoare;
  • Asigura gestionarea in mod eficient a integritatii intregului patrimoniu al societatii in conformitate cu dispozitiile legale in vigoare precum si normele si reglementarile interne ale societatatii;
  • Organizeaza si coordoneaza contabilitatea operatiilor de capital, contabilitatea imobilizarilor, contabilitatea stocurilor, contabilitatea tertilor, contabilitatea trezoreriei, contabilitatea cheltuielilor, veniturilor si rezultatelor, contabilitatea angajamentelor si altor elemente patrimoniale, contabilitatea de gestiune in conformitate cu legislatia in vigoare;
  • Raspunde de consemnarea corecta si la timp, in momentul efectuarii ei, in documente justificative a oricarei operatii care afecteaza patrimoniul societatii si de inregistrarea cronologica si sistematica in evidenta contabila a documentelor justificative in conformitate cu prevederile legale in vigoare;
  • Realizeaza activitatea de inchidere de luna si an in conformitate cu legislatia romaneasca tinand cont de datele limita;
  • Intocmeste si transmite declaratiile periodice fiscale catre autoritatile fiscale conform legislatiei relevante in termenele limita;
  • Realizeaza raportarea financiara in conformitate cu standardele de Grup in termenele impuse;
  • Reprezinta compania in fata autoritatilor fiscale si a auditorilor;

Cerinte:

  • Studii superioare in domeniul economic
  • Abilitati de comunicare, organizare si planificare
  • Cunoasterea legislatiei financiar-contabile
  • Cunostinte bune de operare PC: MS Office, SAP (constituie un avantaj)
  • Experienta intr-o pozitie similara constituie un avantaj

Beneficii:

  • Formare si dezvoltare continua
  • Mediu de lucru modern
  • Venituri financiare motivante
  • Program flexibil
  • Tichete de masa
  • Program de recompense recomandari

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la SC Materom SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la SC Materom SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are SC Materom SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?