Ai experienta si cunostinte solide de contabilitate, legislatie fiscala si poti lucra cu SAGA si Ciel? Esti colegul pe care il cautam.

Responsabilitati:

  • verifica si prelucreaza zilnic documentele contabile (ex. facturi furnizori, chitante, extrase de cont, registru de casa, facturi clienti, ordine de plata);
  • intocmeste si verifica tuturor registrelor contabile relevante (ex. registrului jurnal, inventar, registrul de evidenta fiscala);
  • verifica corectitudinea si legalitatea intocmirii documentelor fiscale cu care lucreaza;
  • verifica lunar toate inregistrarile contabile, asigurandu-se de corecta componenta a tuturor soldurilor din balanta;
  • depune la timp formularele specifice in format electronic catre ANAF;
  • elaboreaza rapoarte interne catre persoanele relevante (ex. management);
  • (daca este relevant) coordoneaza si organizeaza activitatea departamentul financiar-contabil.

Cerinte:

  • studii superioare in economie, contabilitate, financiar sau un domeniu similar;
  • (daca este relevant) minim 2 ani experienta in domeniu;
  • (daca este relevant) experienta in coordonarea unei echipe, avand aptitudini de coordonare, dand dovada de spirit de echipa si bune abilitati de comunicare;
  • (daca este relevant) detine calitatea de expert contabil si/sau consultant fiscal;
  • cunostinte solide in domeniul financiar-contabil, precum si despre legislatia relevanta;
  • operare software contabilitate: SAGA, Ciel, Ideale;
  • cunostinte despre legislatia in vigoare privind domeniul financiar-contabil.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la MARITIME INDUSTRY ELECTRIC SERVICE SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la MARITIME INDUSTRY ELECTRIC SERVICE SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are MARITIME INDUSTRY ELECTRIC SERVICE SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?