Contabilitate primara

Cerinte:

Descrierea postului oferit Contabil,contabilitate primara:

Contabilizarea facturilor de intrare – interne si externe (atat intracomunitare cat si importuri), achizitii de bunuri sau servicii;
Contabilizarea facturilor de iesire;
Contabilizarea casieriei (bonuri,chitante, plati catre furnizori si incasari de la clienti) si a bancii (in baza extraselor de cont);
Evidenta a stocurilor;
Evidenta a partenerilor – furnizori si clienti astfel incat soldurile acestora sa coicida;
Transmiterea pontajului impreuna cu mentiunile privind acordarea de beneficii;
Transmiterea tuturor informatiilor cu privire la angajari, modificari de norma, salariu,cererilor de concediu de odihna, concediu fara plat etc. pe adresa de e-mail a firmei de contabilitate

Aptitudini solicitate:

Cunostinte foarte bune de contabilitate si fiscalitate (contabilitatea completa a unei firme);
Abilitati bune de comunicare;
Cunostinte operare PC ( word, excel);
Persoana atenta, organizata, viziune de ansamblu asupra activitatilor economice ale unei firme;
Abilitati de lucru cu termene limita;
Capacitate de planificare, organizare si finalizare;
Program de lucru full time, dar flexibil;
Experienta in firma dе contabilitate reprezinta un avantaj.

Iti place sa lucrezi intre profesionisti, sa inveti intotdeauna lucruri noi si sa faci parte dintr-o echipa creativa?
Atunci vino la noi si transforma-ti pasiunea in cariera!

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la RATIOTERM SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la RATIOTERM SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are RATIOTERM SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?