Content Operations Executive - Flutter UK&I

Echipa

Echipa de Promoții și Conținut este responsabilă pentru menținerea clienților Paddy Power și Betfair în siguranță și implicați. Aflat în funcția de marketing digital mai largă, această echipă creează mecanisme promoționale, pagini de destinație și conținut la fața locului pe site-urile noastre de sport și jocuri. În mod esențial, echipa trebuie să se asigure că există o calitate de 100% a execuției prin intermediul proceselor de control al calității printr-o serie de instrumente și să fie revizuite în mod regulat pentru a se adapta pieței în evoluție.

Echipa va măsura succesul prin ratele de înscriere, rata de clic pentru a paria și conversia generală a clienților noștri.

Rolul

Veți fi responsabil pentru gestionarea sarcinilor și proceselor operaționale care vor facilita afacerea să ofere cea mai bună experiență pentru clienți și ofertă de produse.

Echipele noastre se ocupă de promovarea evenimentelor prin bannere promoționale, linkuri rapide, promoții, videoclipuri live, asigurându-se că conținutul de pe site este actualizat și relevant pentru clienții noștri.

Întrucât la nivel global evenimentele sportive au loc non-stop, acest rol implică ture de seară și weekenduri.

Responsabilități cheie

  • Crearea și plasarea de bannere, promoții (vânzări încrucișate, jocuri/oferte de cazinou, oferte speciale, evenimente/sport etc.), editoriale și carduri care afișează diferite evenimente, piețe, link-uri, selecții în joc etc. pe paginile și evenimentele sportive.
  • Gestionarea afișării piețelor (adăugarea de piețe specifice pentru anumite sporturi), crearea și plasarea informațiilor pe piață.
  • Plasarea insignelor de promovare pe evenimente și gestionarea paginilor (crearea de file/pagini).
  • Implementați conținut în mai multe instrumente CMS și funcții de testare în mediul NXT.
  • Lucrul cu diferite echipe pentru a ne asigura că avem conținut relevant și precis la fața locului.
  • Efectuați verificări regulate și în timp util ale conținutului și evenimentelor noastre de pe toate site-urile noastre și escaladați problemele critice către canalele de comunicare adecvate pentru a asigura o rezolvare rapidă.
  • Îndeplinește KPI-urile echipei cu erori minime.
  • Atitudine practică în ceea ce privește solicitările ad-hoc din partea diferitelor echipe sau întreruperile în care suntem punctul de contact pentru rezolvarea problemelor.
  • Participați la întâlniri și apeluri zilnice/ad-hoc atunci când este necesar.
  • Încercați să îmbunătățiți, să optimizați și să evoluați practicile curente de lucru pentru a crește eficiența și calitatea.

Abilități și experiență esențiale

  • Adaptabilitate: fi capabil să se adapteze rapid într-un mediu cu ritm rapid
  • Colaborare eficientă: lucrați în cooperare și colaborați cu alții din cadrul organizației pentru a finaliza munca
  • Abilitatea de a căuta să îmbunătățească, să optimizeze și să evolueze practicile de lucru actuale pentru a crește eficiența și calitatea
  • Eficacitatea comunicării cu ceilalți membri ai echipei și cu diverse părți interesate.
  • Client obsedat de furnizarea de servicii operaționale excelente.
  • O minte rapidă și creativă pentru rezolvarea problemelor: observați și analizați situațiile și reveniți cu decizii bazate pe fapte.

Abilități și experiență de dorit

  • Cunoștințe despre sport și pariuri.
  • Experiența operațională și lucrul într-un mediu cu ritm rapid constituie un avantaj.

La ce te poti astepta:

  • 25 de zile de concediu anual;
  • Mic dejun gratuit;
  • Schema de salvare a acțiunilor;
  • „Beneficii flexibile” la alegere;
  • Asigurare privată de sănătate (include asigurări dentare și evaluări de sănătate);
  • Parcare liberă;
  • Mii de cursuri online prin „Udemy”.

Modalitati de lucru:

Munca flexibilă este modul nostru de lucru! Suntem o forță de muncă diversă și, prin urmare, o abordare „unică pentru toți” nu este neapărat cea mai bună. Oricare ar fi nevoile tale personale, haideți să discutăm și să vedem cum le putem satisface;

Mulțumim tuturor candidaților pentru interesul manifestat, însă doar candidații potriviți vor fi contactați pentru un interviu.

Trimițând cererea dvs. online, sunteți de acord că: detaliile dvs. vor fi utilizate pentru a vă progresa cererea de angajare. Dacă cererea dvs. are succes, detaliile dvs. vor fi folosite pentru a vă administra dosarul personal. Dacă cererea dvs. nu reușește, vă vom păstra datele pentru o perioadă de cel mult doi ani, pentru a vă lua în considerare pentru un viitor rol Paddy Power Betfair

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Betfair Romania Development pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Betfair Romania Development pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Betfair Romania Development locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?