Ecom Digital

Content Writer

  • Ecom Digital

Descrierea postului

- creare si programare postari social media
- scriere de articole, comunicate de presa, advertoriale si publicarea lor pe diverse platforme.
- creare si trimitere newslettere pentru magazine online
- creare si trimitere notificari push pentru magazine online
- scriere descrieri categorii produse, produse si alte pagini specifice.
- interactiune cu fanii/urmaritorii magazinelor online partenere pe social media.

Cerinte

- la curent cu cele mai noi metode şi trend-uri în marketingul online
- experienta dovedita in conversare/moderare pe social media.
- organizat(a), capabil(a) sa isi fixeze prioritati si sa le aduca la indeplinire
- capabil(a) sa coordoneze mai multe proiecte simultan, respectand termenele
- personalitate creativă şi cu iniţiativă, capabila sa lucreze în echipă
- cunostinte de limba engleza
- aptitudini minime de intelegere a notiunilor tehnice

Beneficii

- mediu de lucru plăcut, stabil, echipă tânără şi dinamică
- sansa de a participa la un proiect de anvergură alaturi de specialisti
- salariu motivant
- dezvoltare personală prin participarea la traininguri de specialitate
- posibilitati de dezvoltare a unei cariere in marketing intr-o companie de succes.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Ecom Digital pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Ecom Digital pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Ecom Digital locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?