Contract Management Analyst with German

Imaginează-ți că faci parte dintr-o echipă care ajută la transformarea organizațiilor și comunităților de top din întreaga lume!

La Accenture punem inovația în centrul a tot ceea ce facem și, împreună cu valorile noastre de bază ale creării de valoare pentru clienți, o rețea globală, respectul pentru individ, cei mai buni oameni, integritate și administrație, oferim cariere care oferă oportunități de neegalat de creștere a carierei și satisfactia muncii.

Managementul contractelor face parte din serviciile noastre juridice și comerciale.Profesioniștii noștri aduc idei inovatoare în realitatea comercială, cu accent pe maximizarea valorii pentru toate părțile printr-o înțelegere profundă a riscurilor juridice, de afaceri și comerciale. Lucrăm alături de echipele de vânzări și livrare Accenture pe tot parcursul ciclului de viață al contractului pentru a oferi consultanță și suport de înaltă calitate pentru negocierea, redactarea și gestionarea continuă a contractelor clienților.

Aplicăm expertiză comercială și contractuală pentru a conduce furnizarea de rezultate juridice și comerciale pentru angajamentele și portofoliile noastre prioritare, inclusiv:

  • Creșterea vânzărilor: extinderea amprentei acordurilor noastre și sprijinirea noilor afaceri;

  • Protecția veniturilor: îndeplinirea angajamentelor noastre contractuale;

  • Îmbunătățirea marjei: gestionarea eficientă a pârghiilor comerciale, a riscurilor și a problemelor; și

  • Respectarea obligațiilor contractuale și a politicii Accenture.

  • Rezumatul postului

    Analiștii contractuali ajută la gestionarea clienților într-o manieră care maximizează valoarea pentru Accenture și clienții noștri. Analiștii de contracte trebuie să fie capabili să sprijine conducerea managementului contractelor în gestionarea contractelor, inclusiv a subcontractelor în conformitate cu politicile și procedurile companiei, legile aplicabile și cerințele de afaceri ale clienților. Se așteaptă ca analiștii de contracte să lucreze îndeaproape cu unitățile de afaceri/clienți Accenture și cu echipele de proiect și să mențină vizibilitatea contului pe măsură ce își îndeplinesc responsabilitățile de gestionare a contractelor.

    Responsabilități cheie

    Conducere/Implicare:

  • Furnizați suport pentru administrarea contractelor pentru procesele de gestionare a contractelor pentru un anumit proiect sau cont;

  • Lucrați cu livrarea și cu alte părți interesate interne pentru a ajuta la furnizarea zilnică a serviciilor;

  • Demonstrați valoarea funcției de management al contractelor cu echipele de proiect sau de cont;

  • Conducerea eficienței procesului la sarcinile curente și caută modalități inovatoare de a conduce la conformitatea cu politicile și procedurile.

  • Managementul oamenilor/Support portofoliu:

  • Participa la dezvoltarea modulelor de formare contract/comerciale pe un anumit proiect sau cont.

  • Managementul riscurilor și problemelor:

  • Asistență la raportarea și documentarea riscurilor și problemelor comerciale și contractuale în conformitate cu procesele de gestionare a contractelor și cerințele de livrare a contului;

  • Aduceți problemele la conducerea managementului contractelor în timp util și controlat;

  • Asigurați conformitatea cu procesele de gestionare a contractelor și cerințele de livrare a proiectelor/contului.

  • Ajutor de vanzari:

  • Demonstrați cunoștințe de bază despre ofertele de servicii Accenture și despre considerentele comerciale asociate.

  • Contractare si redactare:

  • Asistență la redactarea și revizuirea de prim nivel a documentelor contractuale (de exemplu, declarații de muncă, cereri de modificare, scrisori de aranjament, subcontracte și acorduri de nedivulgare (nu exclusiv, etc.) și colaborarea cu alte organizații interne, lucrând sub conducerea unui contract conducerea conduce acolo unde este cazul

  • Procese de management comercial și contractual:

  • Asistență la implementarea proceselor relevante de gestionare a contractelor într-o manieră care este în concordanță cu politicile Accenture;

  • Asistență la identificarea și aplicarea politicilor și procedurilor relevante aplicabile unui cont;

  • Cunoștințe Abilități și experiență

    Management comercial și contractual Cunoștințe și experiență:

  • Minimum 2 ani de experiență de lucru post absolvire într-o capacitate profesională;

  • Înțelegerea de bază a ciclului de viață al contractului;

  • Înțelegerea principiilor și reglementărilor contractelor comerciale;

  • Înțelegerea de bază a principiilor legale și de conformitate;

  • Înțelegerea de bază a acordurilor comerciale;

  • Cunoștințe de lucru MS Tools (Word, Excel, PowerPoint, SharePoint etc.).

  • Cunoștințe juridice și de contractare:

  • Înțelegerea de bază a reglementărilor și principiilor generale de contractare comercială și a practicilor de subcontractare

  • Cunoștințe de bază și înțelegere a principiilor juridice legate de managementul comercial și contractual

  • Sunt necesare cunoștințe puternice de engleză și germană.

  • Comportamente și atribute

  • Deschis pentru a lucra cu și a înțelege interculturale și locații din întreaga organizație globală Accenture.

  • Înțelegeți valoarea diversității și recunoașteți punctele forte pe care stilurile diferite, perspectivele inovatoare și experiențele le aduc la Accenture.

  • Demonstrați respect față de indivizi indiferent de sex, rasă, etnie, religie, credință, vârstă, dizabilitate, cultură, statut social și/sau sexualitate.

  • Abilități puternice de gestionare a timpului, prioritizare și organizare.

  • Jucător de echipă, colaborativ și persuasiv; capabil să lucreze bine cu directori și non-executivi.

  • Construiți relații bazate pe încredere prin îndeplinirea angajamentelor.

  • Demonstrează bune abilități de comunicare orală și scrisă și capacitatea de a oferi sfaturi adecvate;

  • Relații cheie Relații

    interne:

  • Personal de management comercial/livrare/achizitii/contract

  • Educație și calificări

    Educație:

  • Se cere diplomă universitară (preferabil managementul afacerilor sau drept).

  • Calitatea de membru:

  • Membru al Asociației Internaționale pentru Managementul Contractelor și Comerciale (IACCM) sau al Asociației Naționale de Management al Contractelor (NCMA) și/sau certificare profesională considerată un plus.

  • Cerințe de muncă:

  • Poate fi necesară o călătorie.

  • Întrebări frecvente

    • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Accenture pe Angajat.ro?

    • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Accenture pe Angajat.ro?

    • Pe ce poziții are Accenture locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?