Controller Financiar

Electroprecizia Holding este in cautare de Controller Finaciar pentru sectia de motoare electrice.

Activitate: Stabileste existenta si miscarea tuturor mijloacelor materiale si banesti, planifica si realizeaza scenarii de evolutie a rezultatului financiar in scopul optimizarii costurilor si cresterii veniturilor.

Locatie: Sacele Brasov

Candidatul Ideal:

  • Studii superioare finalizate in domenii precum: finante, economie, afaceri, contabilitate;
  • Experienta intre 2-3 ani in domeniul industriei (productie);
  • Cunostinte de operare PC (Word, Excel,Outlook, Power Point Acces);
  • Capacitate de organizare, analiza si sinteza, stabilire prioritati;
  • Capacitatea de a lucra sub presiune, lucru in echipa;

Responsabilitati:

  • Intocmeste rapoarte catre management si catre societatea mama privind situatiile financiare ale companiei (venituri/cheltuieli, urmarirea cheltuielilor pe centre de cost, KPI, diversi indicatori) in scopul de a prezenta informatiile privind situatia financiara a companiei si in de a implementa sistemul de management al performantei;
  • Face propuneri pentru imbunatatirea formelor de raportare in scopul de a standardiza intocmirea rapoartelor financiare pe grup si de a asigura imbunatatirea performantei sistemelor de management;
  • Coordoneaza activitatea de pregatire a bugetului, precum si a estimarilor financiare, cu scopul de a asigura implementarea de procedurilor de planificare si de control;
  • Executa studii de fezabilitate pentru toate proiectele companiei in scopul de a identifica oportunitatiile privind finantarea proiectelor;
  • Recomanda nivele de referinta pentru masurarea performantelor financiare si operationale ale departamentelor in vederea dezvoltarii sistemului de management al performantei;
  • Pregateste analiza financiara in vederea negocierii de contracte comerciale si pentru luarea deciziilor ce privesc investitiile in scopul de a sustine activitatea departamentului comercial si departamantului de achizitii;
  • Calculeaza si actualizeaza costurile standard pentru produsele de serie si oferte;

Pachet beneficii:

  • Salariu negociabil in functie de experienta;
  • Tichete de masa;
  • Posibilitate de dezvoltare profesionala;
  • Tichete cadou;

aca iti doresti o schimbare, aplica iar noi te vom contacta!

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Electroprecizia S.A. pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Electroprecizia S.A. pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Electroprecizia S.A. locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?