CONTROLOR CALITATE

Sarcini si responsabilitati principale:

- Asigură inspecţia calităţii produselor /reperelor pe fluxul de fabricaţie, sau la receptie
- Identifică produsele neconforme şi urmăreşte izolarea acestora.
- Participa la analiza defectelor si propune masuri corective primare.
- Intocmeste documentele cerute de procedurile de lucru
- Asigură implementarea procedurilor specifice ale sistemului integrat de management
- Avizeaza documentele de predare ale produselor acceptate

Cerinte:
Studii: Liceu industrial sau scoala profesionala- profil mecanic
Cunostinte bune de desen tehnic
Buna dexteritate si acuitate vizuala, spirit de observatie dezvoltat
Abilitati pentru utilizarea instrumentelor de masura si control
Abilitati in completarea documentelor calitate si in respectarea specificatiilor scrise.
Disponibilitate pentru efectuarea de ore suplimentare
Cunoasterea unei limbi straine (italiana, engleza) si a utilizarii pachetului de programme MS Office constituie un avantaj

Beneficii:

  • Contract de muncă pe perioadă nedeterminată;
  • Tichete de masă din prima zi de muncă;
  • Primă luna martie;
  • Primă de vacanță;
  • Primă de sfârșit de an;
  • Tichete cadou si prime de Paște și Crăciun;
  • Orele suplimentare plătite 175%, sâmbăta și duminica 200%;
  • Concediu de odihnă anual min 22 zile lucrătoare, maxim 27 zile, în funcție de vechime;
  • Pachet medical la clinică privată;
  • Primă de recrutare dacă îți aduci și alți colegi;

Descrierea companiei

Având o experiență de aproape un secol în producția de feronerie pentru uși și mobilier, Feroneria este unul dintre cele mai vechi şi puternice branduri din România.

Feroneria a fost fondată la Arad în anul, devenind de-a lungul vremii cea mai puternică firmă din ţară în domeniu, iar din anul 2014 este membră a Grupului internațional ISEO.

Cu o gama variata de produse in ofertă, Feroneria îşi propune să rămână şi în continuare alegerea preferată a clienţilor şi utilizatorilor de feronerie pentru uşi, ferestre și mobilier. Investiția continuă în perfecţionarea gamei existente şi dezvoltarea de noi produse, ne-au consolidat poziţia de lider naţional în domeniu ca promotor de produse „Fabricat în România”. În acest moment Feroneria este prezentă cu produsele şi serviciile sale în întreaga lume, cu misiunea de a dezvolta noi generaţii de produse şi servicii pentru a satisface cerinţele unei pieţe globale aflate într-o continuă schimbare

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la SC Feroneria Prod SA pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la SC Feroneria Prod SA pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are SC Feroneria Prod SA locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?