Controlor calitate (QA) manual/automat

Poți aplica și pentru o poziție de Entry Level dacă ai făcut cursuri de specializare în domeniu sau ai studii terminate la o facultate cu profil tehnic.

Educație

  • cursuri de specializare în domeniu;

  • studii terminate la o facultate cu profil tehnic (Informatică, Matematică, Fizică, etc.);

Know-How:

  • cunoașterea proceselor de testare;

  • punerea în practică a mediilor de testare automată, conceperea de cazuri de test și de automatizări pentru o suită de aplicații implementate pe scară largă;

  • experiență în Agile și în integrarea continuă;

  • cunoștințe solide de framework-uri si tool-uri destinate testării automate a aplicațiilor java și pentru front-end:  Selenium, Gherkin, SoapUI, Jmetter etc. ;

  • cunoștințe solide dе operare PC: browsere web, MS Office, Windows;

  • cunoștințe de limbaje de programare: Java, Javascript;

  • cunoștințe de baze de date SQL;

Reprezintă un avantaj:

  • cunoașterea limbii franceze;

Personalitate

  • pasionat/ă de acest domeniu, cu o gândire logică și analitică;

  • motivat/ă în a se implica și a contribui la dezvoltarea proiectului;

  • atenție la detalii, abilități de comunicare;

  • capacitatea de a lucra cu ușurință pe mai multe proiecte;

Limbi vorbite:

  • fluent în Engleză;

Descrierea jobului

  • participarea la punerea în practică a mediilor de testare automată;

  • conceperea și automatizarea cazurilor de test;

  • gestionarea efectuării unor campanii de testare;

  • analiza rezultatelor testelor;

  • investigare, analiză și rezolvarea problemelor găsite în timpul testării;

  • urmărirea corecțiilor cu echipele de dezvoltare;

  • efectuarea mentenanței testelor automate;

  • acordarea unui status versiunilor de producție ce urmează a fi livrate;

  • teste generale pentru funcționalitatea aplicației;

  • teste de performanță pe un volum mare de date;

De ce sa lucrezi cu noi?

  • avem un mediu dе lucru modern și profesionist;

  • vei avea oportunitatea dе a te forma și dezvolta profesional;

  • oferim bonuri de masă;

  • abonament la o clinică privată de sănătate din Cluj;

  • Team-building-uri;

  • salariu atractiv.

Descrierea companiei

BG Soft este o societate specializată în consiliere și dezvoltare software. Serviciile pe care le propunem sunt bazate pe colaborarea și interacțiunea permanentă cu clienții noștri. Prin combinarea competențelor în diverse tehnologii, reușim să propunem servicii adaptate în diferite domenii, însă specializarea noastră este dezvoltarea de produse/servicii de tip Supply Chain. BG Soft se angajează în parteneriate pe termen lung, fondate pe stabilitate și calitatea serviciilor.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la BG SOFT S.R.L. pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la BG SOFT S.R.L. pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are BG SOFT S.R.L. locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?