Controlor CTC flux productie

Descriere Graphtec :

Suntem o firma producatoare tip “tailor-made” (la comanda) de mobilier comercial, POSM, semnalistica, Toteme, statii de benzinarie, display-uri, rafturi de tigari, standuri expizitionale, roof-tops si mult peste 120 de specialisti in Design, Proiectare, Productie, Vanzari. Sustinem comunitatea in permanenta, ajutand licee si facultati locale din Constanta prin proiecte de caritate de branding dar si prin finalizarea de proiecte, dar avem si prezenta la evenimente de business: Forbes, Euroshop Dusseldorf, Elite Business Women si multe altele.

Responsabilitati:

- Stabileste calitatea produselor;

- Asigura controlul calitativ al produselor pe fluxul de fabricatie al comenzilor interfazic, final si inainte de livrare conform standard de calitate specifice;

- Verifica toate reperele de produs sa fie conforme cu comanda (modul de finisare, dimensiunile, cotele, culorile, etc.);

- Inregistreaza toate verificarile tehnice efectuate si concluziile ale cu privire la desfasurarea comenzii, specificand cauzele aparitiei neconformitatilor si intarzierilor la realizarea produsului;

- Gestioneaza neconformitatile aparute si intocmeste inregistrarile aferente activitatii de CTC pe fluxul de fabricatie;

- Pentru orice neconformitate are obligativitatea in aceeasi zi sa intocmeasca procesul verbal de neconformitate conform procedurilor interne si sa le transmita superiorului direct;

- Urmareste stadiul actiunilor corective si preventive in scopul eliminarii neconformitatii;

- Efectueaza controlul CTC a componentelor achizitionate de la furnizori ce urmeaza a fi utilizate la fabricarea produselor, impreuna cu responsabilul aprovizionare-logistica;

- Respecta dispozitiile primite din productie in ceea ce priveste depozitarea pieselor atat interfazic cat si final;

- Aduce la cunostinta superiorilor orice neregula sesizata si propune masuri pentru optimizarea fluxurilor;

- Emite instructiuni, etichete, certificate de garantie.

Cerinte :

- Absolvent de studii superioare tehnice

- Experienta constructii /structuri metalice/plastice /productie in general

- Persoana responsabila, minutiasa , pretentioasa, rabdatoare

- Simt estetic si cromatic

- Abilitati de comunicare, discernamant, responsabilitate, atentie

Beneficii

  • Pachet salarial bazat pe experienta, cunostinte si performanta;

  • Lucru intr-o echipa tanara si dinamica;

  • Bonuri de masa;

  • Dezvoltarea carierei intr-o companie producatoare de produse realizate pt corporatii din Europa, Asia si Africa;

  • Firma Graphtec Design are o imagine pozitiva in piata romaneasca si internationala avand colaborari cu firme de renume de peste 22 ani;

  • Evenimente de training, coaching, business games si dezvoltare personala in fiecare sezon al anului;

  • Experienta pe masura la o firma care este dezvoltata lateral si vertical avand tehnologii pt. prelucrare lemn, metal, plastic, sticla;

  • Firma are un portofoliu mare de clienti si are peste 36 de mii de produse unice in peste 25 de tari.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la GRAPHTEC DESIGN SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la GRAPHTEC DESIGN SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are GRAPHTEC DESIGN SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?