Controlor de calitate

Atribuții:

  • verifică respectarea instrucțiunilor tehnologice privind ambalarea, marcarea și livrarea produselor,
  • efectuează controlul conformității produselor conform standardelor de firmă și legislației în vigoare,
  • verifică starea igienică și termică a mijlocului de transport înainte de încărcare, avizează începerea încărcării și supraveghează personalul de la depozite pentru respectarea normelor de igienă și de protecție a alimentelor în timpul manipulării și încărcării produselor,
  • recoltează probe representative de produs finit, le pregătește și le expediază la laborator, ridică buletinele de analiză din laborator și se asigură de buna funcționare și desfășurare a programului de autocontrol,
  • verifică starea termică și de igiena din spațiile de depozitare și normele de protecție a alimentelor pe durata depozitării,
  • avizează livrarea produselor în ordinea fabricației cu respectarea termenelor de valabilitate.

Cerințe:

  • studii medii sau superioare (de preferință chimie alimentară, medicină veterinară),
  • domiciliu în Ploiești , Mizil sau împrejurimi,
  • experiență în domeniu – minim 1 an,
  • aptitudini - spirit de organizare, capacitate de sinteză, spirit de observație, putere de muncă.

Beneficii oferite

  • card de masa
  • card de fidelitate
  • ajutoare financiare pentru evenimente
  • pachete de produse/sărbători
  • zile libere pentru evenimente, etc.

Menționăm faptul că pachetul complet salarial și beneficii îl prezentăm în urma interviului.

Descrierea firmei

nbsp;nbsp;nbsp;Ana şi Cornel este o companie românească cu activitate în domeniul producţiei de preparate din carne, cu capacitate de peste câteva zeci detone pe an şi cu peste 800 de angajaţi.

nbsp;nbsp;nbsp;De peste 20 de ani, Ana şi Cornel produce mezeluri de familie create şi certificate la standarde de calitate: salamuri, cârnaţi, specialităţi, crud-uscate, semipreparate, precum şi carne proaspătă de porc, vită și pasăre.

nbsp;nbsp;nbsp;Produsele “ De la Ana şi Cornel” sunt comercializate în peste 80 de magazine proprii şi prin intermediul distribuţiei proprii la peste 3000 de distribuitori, hypermarketuri si export. În ultimii 5 ani, compania Ana şi Cornel, se menţine în Top 3 a celor mai importante companii din industria cărnii din Romania.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la S.C. Ana&Cornel S.R.L. pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la S.C. Ana&Cornel S.R.L. pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are S.C. Ana&Cornel S.R.L. locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?