Controlor financiar CKA Ploiesti

nespecificat

Candidatul ideal

Cerinte:
- studii superioare;
- experienta in domeniul controlling min 1 an;
- cunostinte contabilitate primara;
- cunostinte operare calculator,Internet Explorer, Microsoft Office;
- limba engleza (citit, vorbit, scris) nivel mediu;
- competenta comportamentala : atentie concentrata si distributiva,seriozitate si responsabilitate.

Descrierea jobului

Responsabilitati post:
- verifica setul de documente din punct de vedere al cerintelor clientilor, al corectitudinii facturii in raport cu avizul de livrare si cu nota de receptie marfa a clientului si al promotiilor in curs de desfasurare.
- solicita din teritoriu documentele lipsa sau refacerea lor in cazul in care constata ca factura nu este conforma cu avizul si cu nota de receptie marfa.
- expediaza setul de documente la centrala clientului.
- actualizeaza centralizatorul cu starea facturilor in functie de informatiile primite de la KAE.
- urmareste intocmirea facturilor de corectie aprobate si le expediaza la centrala clientului.
- arhiveaza exemplarele rosii ale facturilor stampilate de catre client.

Descrierea companiei

www.aquila.ro