Controlor Financiar Taxe

Principalele responsabilități:

  • Coordonează colectarea datelor, verificarea și pregătirea tuturor declarațiilor, statisticilor și rapoartelor companiei către autoritățile bancare, financiare, fiscale și guvernamentale conform legislației în vigoare în România;
  • Recomandări privind tratamentul fiscal al tranzacțiilor companiei;
  • Responsabil de activități de audit fiscal;
  • Relaționarea cu organizațiile locale privind calcularea și plata impozitelor și taxelor locale
  • Suport în activitatea de documentare a pierderilor tehnologice și a discrepanțelor de inventar pentru tratament fiscal;
  • Verificarea și aprobarea jurnalelor manuale de reclasificări care implică operațiuni de taxe;
  • Sprijin în activitățile de audit (statutar, corporatist).;

Cerințe esențiale:

  • Cel puţin 3 ani experienţă pe o poziţie similară;
  • Absolvent de studii superioare, preferabil Ştiinţe Economice;
  • Abilităţi de organizare, atenţie la detalii, bune abilităţi sociale şi de comunicare;
  • Capacitate de analiză;
  • Abilități PC (Excel si SAP) – nivel avansat;
  • Cunoștințe de fiscalitate română și raportare către organisme și organizatii de stat;
  • Limba engleză – nivel avansat.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Delphi Technologies România pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Delphi Technologies România pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Delphi Technologies România locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?