Coordonator departament HSEE

Responsabilitati

  • Implementeaza Sistemul de management SSM: elaborare(revizii) si implementare instructiuni de lucru si proceduri Adient;
  • Identificari si evaluari de riscuri la locurile de munca;
  • Impreuna cu echipa responsabila, efectueaza  analizele ergonomice;
  • Stabileste echipamentului de lucru, protectie si materiale igienico sanitare specifice locurilor de munca si intocmirea cererilor de cumparare,
  • Este responsabil de bugetul alocat pentru activitatea de Heath&Safety;
  • instruieste toti angajatii, pe teme legate de Health&Safety, propune teme si materiale noi de instruire in functie de nevoile identificate;
  • Elaboreaza instructiuni de securitate pe posturi si formare operatori, instructaj introductiv  general,
  • Instruieste angajatii privind ergonomia posturilor de lucru, evacuarea in caz de urgenta, mediu, prim ajutor, si orice alta tema de interese pe domeniul de responsabilitate etc
  • Coordoneaza si controleaza toate activitatile de prim ajutor, accidente si incidente de securitate si sanatate in munca si mediu, face raportari lunare ale indicatorilor  pe linie de HSSE ( raportari interne si externe)
  • Reprezinta fabrica intern si extern in probleme de SSM
  • Coordoneaza activitatea membrilor din departamentul HSEE (Inginer mediu;  responsabil SSM)

Cerinte:

Studii superioare in domeniu

Disponibilitatea de face naveta Timisoara-Jimbolia cu microbuzele firmei

Operare PC (MS Office, Outlook)

Minim 3 ani experienta  pe SSM in productie

Standardele de Sanatate si Securitate a Muncii precum si de Mediu (ISHSAS 18001)

Cunoasterea regulilor de Sanatate si Securitate in Munca

Cunostintele de baza ale Protectiei impotriva incendiilor

Oferta

Transport asigurat din Timisoara si zonele limitrofe cu microbuze de 8 locuri+sofer

Pachet salarial care include al -13-lea salariu

Bonus de retentie

Zile suplimentare de Concediu de odihna in functie de vechimea in companie

Tichete de masa acordate pe card Sodexo

Asigurare medicala

Card activitati sportive

Bookster

Oportunitati de dezvoltare

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la SC Adient Automotive Romania SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la SC Adient Automotive Romania SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are SC Adient Automotive Romania SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?