Coordonator depozit si logistica Brasov

Candidatul ideal

- Experienta profesionala in domeniul logistic minim 3 ani (lucru in depozit)

- Studii medii/superioare

- Fara antecedente penale

- Capabil de a-si seta corespunzator prioritatile si de a lucra in echipa

- Abilitati in utilizarea calculatorului

- Permis de conducere categoria B.

- Fara afectiuni medicale care sa nu-i permita manipularea produselor

- Autorizatie de stivuitorist – reprezinta un avantaj

Descrierea jobului

Obiectivul postului:

- Obiectivul principal al coordonatorului de logistica si depozit este organizarea eficienta a intregii activitati de depozitare si transport a marfii la Decorator SRL pentru a contribui la cresterea vanzarilor.

- Coordonatorul de depozit este responsabil de organizarea si coordonarea operatiunilor cu marfa in depozitul de care raspunde: receptie marfa, pastrare in conditii optime a marfii, pregatirea comenzilor si livrarilor de marfa.

- Coordonatorul de logistica este responsabil de organizarea importurilor de marfa de la furnizorii externi

- Asigura activitatile de gestiune pentru marfurile din depozitul punctului de lucru conform normelor si procedurilor in vigoare.

Responsabilitati principale:

- Inventariaza conform procedurilor interne stocurile de produse gestionate, inspectand calitativ (vizual) si cantitativ marfurile care intra/ies in/din depozit;

- Verifica, atat cantitativ, cat si calitativ bunurile care intra in gestiune cu datele inscrise in actele insotitoare;

- Raspunde de pregatirea corecta a marfurilor pentru livrare, conform documentelor de insotire a marfii;

- Intocmeste documentele necesare eliberarii bunurilor din gestiune;

- Pregateste si verifica documentele de incarcare, livrare si expeditie a marfurilor;

- Aplica principiul FIFO;

- Organizeaza si monitorizeaza activitatea manipulantilor marfa;

- Comunica sefului direct eventualele plusuri si minusuri identificate in gestiune.

- Colaboreaza cu personalul din vanzari pentru relatii referitoare la produse (date tehnice, evidenta, pozitionarea lor in magazie, etc.)

- Organizeaza transporturile de marfa din import

- Atributii administrative: tinerea magaziei in stare de ordine si curatenie, etc.

- Ocazional, efectueaza livrari de marfuri catre clienti in Brasov si imprejurimi

- Participa la formele de pregatire profesionala organizate de angajator

- Se preocupa de imbunatatirea continua si modernizarea activitatilor de depozitare si transport in cadrul societatii.

Beneficii:

- Salariu fix motivant

- Telefon mobil

- Laptop

- Masina de serviciu

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la DECORATOR SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la DECORATOR SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are DECORATOR SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?