Coordonator logistica / achizitii

Geplast este lider national in domeniul importului si al distributiei de materiale pentru productia publicitara, constructii si arhitectura, acoperind intreg teritoriul Romaniei prin 12 centre de distributie situate in principalele orase din tara.

Cu un portofoliu de peste 1,000 de produse, Geplast reprezinta in Romania producatori de prestigiu din Europa precum: 3AComposites, Brett Martin, Parklex, ArGeTon, fibre C, Kommerling, Rohm, Design Composites si multe alte marci de renume.

Responsabilitatile postului:

• Intretine legatura cu partenerii externi pentru a asigura respectarea conditiilor si termenelor de livrare (negociere conditii comerciale si asigurarea transportului de marfa)

• Analizeaza si prelucreaza permanent date referitoare la nivelul stocurilor

• Asigura suport permanent pentru directorii zonali /coordonatorii logistici privind achizitia si livrarea de marfa

• Tine permanent legatura cu directorii zonali pentru actualizarea periodica a datelor si rapoartelor logistice

• Elaboreaza periodic rapoarte specifice referitoare la stocuri , previzioneaza si coreleaza nivelul stocurilor cu ritmul de aprovizionare

• Alte activitati legate de achizitii si logistica

Candidatul ideal:

• Studii superioare

• Experienta pe o pozitie similara minim 3 ani

• Foarte bune cunostinte de operare PC ( Word, Excel, PowerPoint )

• Cunostinte avansate de gestiunea stocurilor si contabilitate

• Cunostinte de limba engleza ( minim nivel mediu )

• Foarte bune abilitati de coordonare, organizare, planificare si control

• Capacitate de adaptare la situatii noi si de a lucra in echipa

• Persoana proactiva, orientata spre performanta

Beneficii:

• Mediu de lucru profesionist si dinamic

• Pachet salarial atractiv

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la GEPLAST SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la GEPLAST SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are GEPLAST SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?